Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép első beüzemelése?

Mosogatógép első beüzemelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megvettük első mosogatógépünket és lenne pár kérdés vele kapcsolatban.

Az első hogy pl. a sótartály feltöltésénél azt írja, hogy az első alkalommal először vízzel kell feltölteni, aztán menjen bele a só. A só pedig majd kiszorítja a vizet. A kérdés az lenne, hogy erre miért van szükség, hogy víz is legyen bele töltve.

A második kérdés, hogy el kell-e indítani egy programot először üresen, vagy egyből mehetnek bele az edények?

A harmadik pedig az, hogy nem igazán tudjuk milyen tablettával érdemes mosogatni?

Vettünk egy dobozzal ebből: [link]

Van valakinek tapasztalata vele? Azt olvastam hogy elvileg ehhez nem kell öblítő, de hallottam már olyat is hogy van aki tesz hozzá.



2014. júl. 10. 09:00
 1/2 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


Só, elsö feltöltés, rakj bele vizet, majd sót.

Elsö menet: üresen, magas höfokon. Eltávolítja a "gyári" szennyezödést.

Ha az elsö menet után mêg érzel olajos szagot, mégegy menet.

Tabletták: tapasztald ki neked melyik jön be. Van aki a Lidl-ben kapható legolcsóbbra esküszik, van aki a Finish-re, van aki folyékony gélre.

Só: szintén fontos dolog, ha ebböl valami ratyit raksz bele, hosszú távon bebüdösödik.

Sómennyisêg beâllítása: Gyári ajánlás, pl 6-os, akkor kisérletezd ki 5-8 közé. A mosogató gép gyakorlatilag nem csinál mást, mint egy agyon lâgyított magas höfokú vízben lögyböli a tányérokat, a tabletta meg szétmarja a kajamaradékot.


Karbantartás: kezdetben hetente, kéthetente takarítsd ki a szüröt, és az ajtó csatlakozó, tömítö felületét. Ha itt túl sok kajamaradékot találsz, akkor kevés a só, rossz a tabletta, vagy konyhamalacként akarod a mosogató gépet használni ;) Ha uralod a szokásaidnak megfelelöen a gépet, ez a tisztogatósdi elég 2-3 havonta.

2014. júl. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

Tegnap bemértem a vizet, nagyon kemény! 20 dH :D Gyárilag 4-es fokozatra volt állítva a só adagolás, feljebb kell vinni 5-ösre. Adtak hozzá egy táblázatot az alapján lehet beállítani a fokozatokat, de ha kevés esetleg még állítok rajta egyet. A gépet még mindig nem kapcsoltam be mert a szennyvíz elvezetéssel akadtak gondjaim, majd azt ma megoldom. Kicsit az miatt aggódom hogy elég magasra kell neki kinyomni a szennyvizet (1,2m), ugyanis a pincébe került a gép, mert ott is van egy konyha, remélem ki tudja szivattyúzni majd. Bár ha a mosógép is megbírkózik ezzel a magassággal már évek óta, akkor talán a mosogatógép is meg fog. Elvileg még erősebb szivattyú is van benne.

2014. júl. 11. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!