Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a nagyszüleimnek, hogy a bojler nem robban fel ha magasabbra van állítva a hőfok?

Figyelt kérdés
Jelenleg költözésem miatt ideiglenesen a nagyszüleimnél szálltam meg a 16 hónapos lányommal. Sajnos nem tudom megfürdetni normálisan, mert soha nincs meleg víz. Azt hiszik, hogyha melegebb a bojlerben a víz, akkor a bojler felrobban. Általában a meleg csapból olyan hőmérsékletű víz folyik, amihez nem kell hideg, mert az sem mondható melegnek, csak éppen hogy langyosnak. Ha felcsavarom, ők lecsavarják, mert félnek tőle és nem értik meg, hogy nem robban fel ha 60 fokos víz van benne. Nagyon hamar elfogy ez az alig langyos víz is.
2014. dec. 4. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden bojlerben van túlnyomás szelep. Nem tud felrobbanni csak ha az tönkre megy.
2014. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel is érveltem nekik, de 70-80 évesek és mindig ezt hitték és nekem nem hisznek. Lehet hívok egy villanyszerelőt, aki elmondja nekik....
2014. dec. 4. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hívhatsz akárhány szakembert, akkor sem fogják elhinni, mert arra gondolnak, hogy összebeszéltél velük.

Előveszel egy fazekat, és a bojlerből kiengedett egy kicsit még a tűzhelyen melegíted, míg kellően meleg nem lesz!

2014. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vedd le a hőfok szabályzó gombját, vagy hívj 1 kollégát aki a szabályzót kicsavarozza és a bura belsejébe biztonságosan elhelyezi,a furatot leragassza.

Villszer.

2014. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy túlnyomásszelep rajtuk, a tartálynak van egy gyárilag gyengített pontja direkt a robbanás elkerülésére, ahol megreped, és kiengedi a nyomást, és van egy biztonsági hőkioldó+ a napi használatban levő hőfokszabályozó. De ha ezután nem értik a nagyszüleid, akkor a koruknál fogva már nem is fogják. Légy velük türelemmel... Gondolom bojlercsere szóba sem jöhet, mert van olyan bojler, ahol rejtve van a hőfokszabályozó állítási lehetősége a készülékben.
2015. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!