Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós főzőlapon mekkora...

Pinocchio23 kérdése:

Indukciós főzőlapon mekkora edényt lehet használni maximum? Pl ha van egy nagy 60-80 cm-es lábas, amiben lekvárt szoktunk főzni, és a gáztűzhelyen 2 rózsát gyújtunk alatta. Ugyanez kivitelezhető itt is?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Amekkorát az adott főzőlap megenged az enyém 25 cm
2014. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem kivitelezhető ha valami nem OK akkor úgy is visítani fog
2014. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elvileg szerintem is kivetelezhető, bár jó lenne valaki aki ki is próbálta már. Fontos szempont lenne a döntésben hogy gáz vagy indukciós.
2014. dec. 25. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg bármekkora edény rátehetsz, hiszen felismeri az edény nagyságát, de a kijelölt körön belül, és csak ott fog melegíteni. A kijelölésnél ( köröknél ) nagyobb edény használata az alábbiak miatt nem javasolt:

1. az edény főzés közben a tartalmától átveszi a hőt és visszaadja az üveg felé, ami gondot okozhat, mivel a legtöbb indukciós készülékben az elektronika, a kijelölt főzőfelületeken kívülre is esik. Átmelegszik az üvegen keresztül, nem kap megfelelő hűtést, tönkremegy.

2. a kezelőfelület, érintőpanel ugyanígy meghibásodhat, amennyiben a hozzá közelebb eső körök valamelyikén nagyobb edényt használunk.

3. idővel, a nagyobb edény használata által, az üvegen nyoma marad az edény külső átmérőjének, ami nem lesz túl esztétikus látvány.

Hirtelen ennyi. Remélem segíthettem.

Üdv,

2015. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!