Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógéphez milyen öblítő,...

Mosogatógéphez milyen öblítő, só, tabletta szükséges?

Figyelt kérdés

Most vettünk mosogatógépet, így teljesen tapasztalatlan vagyok a témában.

Kaptunk ajándékba Somat Gold 3az 1-ben tablettát, amire az van írva, hogy: "Amennyiben a víz keménysége nem éri el a 21 °dH értéket (német vízkeménységi skála) nem szükséges vízlágyító só és öblítő használata."

(Nálunk ez 12,3)


Viszont akit kérdeztem, ők használnak sót és öblítőt is a tabletta mellé, és a gép is hiányolja, ha nincs benne. Valaki le tudná írni, hogy pontosan hogyan kell ezeket adagolni, használni?



2015. okt. 13. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A vízlágyító sót tedd bele, mert a regenerálógyantához kell. A sótartályba kell tölteni: ne lepődj meg, az tele van vízzel. Ahogy töltöd bele a sót, nyomja kifelé a vizet, értelemszerűen addig kell tölteni, amíg tele nem lesz. Az öblítőt is célszerű használni, mert annak hiányában nem száradnak meg rendesen az edények, és ez komoly. Tablettát én az Aldi sajátmárkását használom, a legalapabbat. A Somattal egyáltalán nem voltam megelégedve.
2015. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi próbáltuk tablettával, nagyon nem jött be. Folyékonyat használunk mindig: mosógatószert, öblítőt és persze sót. 12 éve működik.
2015. okt. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én somat tablettákat használok.

lehet egy kérdésem? ugye vettél a mosogatógépre 3 év garanciát 10 ezerért? nagyon megéri venni. én is tegnap kaptam ingyen egy bosch mosogatógépet, mivel h drága volt a javítása a wirpoolnak. csereutalványt kaptam 4 éves mosogatógépre. és 5 év gari volt rajta. sót én is teszek bele a tablettán kívül is. kék dobozos kilóst szoktam beleönteni havonta egyszer. kb 400-800 ft. öblítőt hetente öntök az ajtóba. az a féliteres somat folyadék.

2015. okt. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem valamilyen olcsó só van benne és Somat tablettát használok, öblítő helyett most ecet van benne, állítólag a citrom is jó.

Egyes edények nekem se öblítővel, se anélkül nem száradnak, pl. a műanyag dobozok.

2015. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!