Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Háztartási gépek

A kérdés

Mosogatógéphez milyen öblítő, só, tabletta szükséges?

Most vettünk mosogatógépet, így teljesen tapasztalatlan vagyok a témában.

Kaptunk ajándékba Somat Gold 3az 1-ben tablettát, amire az van írva, hogy: "Amennyiben a víz keménysége nem éri el a 21 °dH értéket (német vízkeménységi skála) nem szükséges vízlágyító só és öblítő használata."

(Nálunk ez 12,3)

Viszont akit kérdeztem, ők használnak sót és öblítőt is a tabletta mellé, és a gép is hiányolja, ha nincs benne. Valaki le tudná írni, hogy pontosan hogyan kell ezeket adagolni, használni?

Keress kérdéseket hasonló témában: mosogatógép

2015. okt. 13. 14:36  Privát üzenet  

A válaszok
A vízlágyító sót tedd bele, mert a regenerálógyantához kell. A sótartályba kell tölteni: ne lepődj meg, az tele van vízzel. Ahogy töltöd bele a sót, nyomja kifelé a vizet, értelemszerűen addig kell tölteni, amíg tele nem lesz. Az öblítőt is célszerű használni, mert annak hiányában nem száradnak meg rendesen az edények, és ez komoly. Tablettát én az Aldi sajátmárkását használom, a legalapabbat. A Somattal egyáltalán nem voltam megelégedve.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2015. okt. 13. 21:20 Privát üzenet
Mi próbáltuk tablettával, nagyon nem jött be. Folyékonyat használunk mindig: mosógatószert, öblítőt és persze sót. 12 éve működik.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2015. okt. 21. 02:17 Privát üzenet

én somat tablettákat használok.

lehet egy kérdésem? ugye vettél a mosogatógépre 3 év garanciát 10 ezerért? nagyon megéri venni. én is tegnap kaptam ingyen egy bosch mosogatógépet, mivel h drága volt a javítása a wirpoolnak. csereutalványt kaptam 4 éves mosogatógépre. és 5 év gari volt rajta. sót én is teszek bele a tablettán kívül is. kék dobozos kilóst szoktam beleönteni havonta egyszer. kb 400-800 ft. öblítőt hetente öntök az ajtóba. az a féliteres somat folyadék.

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2015. okt. 21. 02:37 Privát üzenet

Nekem valamilyen olcsó só van benne és Somat tablettát használok, öblítő helyett most ecet van benne, állítólag a citrom is jó.

Egyes edények nekem se öblítővel, se anélkül nem száradnak, pl. a műanyag dobozok.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2015. okt. 21. 09:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ugye ez nem terhesseget jelent? Szerintetek szükséges tesztet csinaltatni?
Létezik olyan tabletta vagy más készítmény, amiben az összes szükséges vitamin és ásványi anyag megtalálható? Arra az esetre, ha valaki huzamosabb ideig böjtöl?
Szükséges esemény utáni tabletta?
Szerintetek szükséges esemény utáni tabletta?
Szükséges a 72 órás tabletta? Bővebben lent
A Samsung táblagépemre gyárilag nem tettek flash Payert (bővítményt). Valaki tud tanácsot adni, hogy honnan és hogy tudnék működő flash Payert telepíteni a táblagépemre? Nagyon szükséges lenne.

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Háztartási gépek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!