Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes Orion gáztűzhelyet...

Érdemes Orion gáztűzhelyet venni? Van hozzá alkatrész hiba esetén? Milyen hibák szoktak leginkább előfordulni?

Figyelt kérdés
Tescoban jelenleg akciósan van, nem akarunk nagyon sokat fizetni egy gáztűzhelyért ezért az Orionon gondolkozunk.
2010. márc. 17. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Török vagy román, esetleg kínai. Semmiképpen nem ajánlatos ilyen vackokat venni, mert olcsó ugyan, de alkatrész vagy nincsen, vagy a szerviz tűnik el mire lejár a garancia, vagy a forgalmazó válik kámforrá. Több ilyen eset is volt az utóbbi években, hogy márkátlan gáztűzhelyek tönkrementek, a beszállító eltünt, a szervizek közölték: hiába vannak a listában, ők bizony nem szerződtek erre a márkára, és alkatrészük sincsen. Volt olyan szerelő is, aki egyenesen megtagadta a beüzemelést, mondván a tűzhely már most életveszélyes konstrukció, ha javítania is kéne, akkor meg főleg veszélyessé válik, mert olyan rossz minőségű az anyag és a szerelés. Vagyis: több pénzt kell sajnos kiadni, ha az ember biztonságban akarja tudni magát és a családját. A 2 legolcsóbb készülék ami megvehető a Mora és a Zanussi.
2010. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ugyan ez vonatkozik az orionra is? hiszen az régen nagyon is jó minőségnek számított.alkatrész és szervizelés szempontjából is kitünőnek mondták.
2010. márc. 18. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Az Orion NEM háztartási gépeket gyártott, hanem tévéket, rádiókat. Ne keverjük a kettőt, főleg úgy, hogy a magyar Orion cég 20 éve megszűnt.
2010. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Török és Kínai gagyi termék,

semmilyen pótalkatrészt, gázcsap, stb. nem kapsz hozzá. A garanciáli időben történő meghibásodás esetén, csereutalvánnyal "javítják" utána, kuka.

A sütője NEM thermosztátos, csak nagy és takarék van, (vagy meg ég, vagy nyers marad a sütött termék! a csapok nem folyamatos szabályzásúak, ugyanúgy ahogy a sütő, a zománcozás, kritikán aluli, a kifutott étel nyommentesen NEM távolítható el, a felhasznált lemezek minősége és vastagsága "billibádog" csak emeld meg és a súlya mindent elárul...)

Javaslat:

Magyar gyártmány:

[link]

[link]

[link]

SVT-Wamsler Háztartástechnikai Rt. 3100 Salgótarján, Rákóczi út 53-55. Tel.: 32/411-833,


Cseh: (magyar csaptelepekkel, alkatrészekkel)

[link]

2010. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szar az Orion! Török, gagyi. Tescoba meg pláne ne vegyél háztartási gépeket... Ott kenyeret, paprikát stb kell venni. Menj el egy Médiába, vagy Euronicsbe. Ott biztos segítenek neked személyesen (nem úgy mint a Tescoba). Zanussi, Mora (ahogy előttem már írták) viszonylag olcsón, de jót veszel.
2010. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk az egyik lakásunkban egy hasonló kategóriás tűzhely van. Nem Orion, de ahhoz nagyon hasonló, olcsó tűzhely. Az előző tulajdonos felújítva adta el a lakást és gondolom mivel eladásra újíttatta fel, próbált mindenen spórolni.

A célnak mondjuk megfelel, de ha saját részre vennék tűzhelyet és áldoznék rá inkább egy kicsit többet.

A sütője pl nem süt valami szépen, de mint írtam végülis a célnak megfelel.

8 éve van meg, eddig semmi probléma nem volt vele.


Hogy az egyik előző válaszra is reagáljak, én azt utálom a Media, Euronics jellegű üzletekben, hogy ha megállok egy készülék előtt rögtön odarohannak és letámadnak, hogy mit akarok.

Én jobban szeretem saját magam kiválasztani, hogy mit akarok venni. Persze előtte elolvasom a leírását, vagy a neten utánanézek a típusank és alaposan szemrevételezem. Az eladók úgyis csak tukmálni akarják az árut. Nekem ez a tapasztalatom.

2010. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Most kaptam egy hete egy ilyen készüléket. A tetején levő edénytartó vasrács, olyan magasan van, hogy a láng alig ér az edényhez. A rácsról könnyedén lecsúszik az edény. Nagyon kell figyelni, hogy amit ráteszek, le ne sodródjon. A sütőben a tepsi nevetségesen kicsi. Az lenne a fontos a számomra, hogy egyszerre megtudjam sütni a nagy tepsi sütit, de ez olyan kicsi, hogy csak a fele fér rá a régi tepsihez viszonyítva. Tehát sajnos nem takarékos, mert duplán kell sütnöm, mint a régivel. A tepsi alja fodrosan csíkos, és nagyon kicsi a mélyülése. Tehát másik tepsit is kell vegyek hozzá. Az egész tűzhely méretéhez képest kicsi a sütő belterülete. Az alsó ajtó állandóan kinyílik, valamivel be kell szorítsam, mert beütöm a lábamat. Szóval egy hét után ennyi a tapasztalatom.
2010. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Néhány tény a készülékről, volt Euronics dolgozótól.

Szervíz és pótalkatrész az egész országba nincs, csak papíron.Kínai gyártmány, a régi magyar orionhoz köze sincs.

Olyan gyenge lemezből készült, hogy mikor kibontottuk mintának egyszerűen szétesett.Épp ezért az Euronics már nem is forgalmazza ! Ezek függvényében a döntés joga a tiéd, veszed vagy nem veszed.

2010. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem. Mi is vettünk egyet, és iszonyú pocsék... 20-ból 1 esetben HA meggyullad, és többnyire ki is alszik rögtön... Semmiképp NE vegyél ilyen szemetet!
2015. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ennél ocsmányabb tűzhely nincs. Nincs is egy éve, hogy vettem. A sütő teknője nincs egyben, ha kifut véletlenűl az olaj becsurog. Füstőlt, a gombjai felmelegszik szinte forró, (villany) alsó sütés nem megfelelő.Sorolhatnám. Szar úgy ahogy van. Kidobtam több 100e Ft-ot, mert megy a szemétbe.
márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!