Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi történt ezzel a laptopommal?

Mi történt ezzel a laptopommal?

Figyelt kérdés

Egyszer játszottam a gépen Cod4-en A laptop nagyon zúgott,ezért bezártam as alkalmazást és alvó állapotba tettem. Másnap bekapcsolom és itt kezdőttek a bajok. Bejelentkeztem (ami a szokásoshoz képest sokáig tartott) és miközben betöltötte a parancsikonokat az asztalon nem töltöttek be alapvető dolgok. Pl. a hangszabályozó, az advanced syst.care és a onedrive.Ezeket megpróbáltam máshogy elindítani, de amikor rányomtam a startra az nem reagált.Aztán ctrl+alt+deletével le akartam állítani a gépet, de ez sem sikerült, mert írta hogy leállítás, fekete kép, de a gép még mindig be volt kapcsolva. Kiszedtem az aksit, vártam egy napot, és semmit sem javult a gép. Mi történt a laptoppal? Válaszokat előre is köszönöm

Ui: A laptop windows 10-es intel celeronnal, 3,94 gb rammal Hp probook 6460b.

.



2015. nov. 15. 09:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a címben felmerülő nyelvtani hibákért, és egyéb hasonlókért.
2015. nov. 15. 09:49
 2/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A ventilátor is tud zúgni, próbáld leírni a hangot, bár a leírásból nekem úgy tűnik, mintha a proci kegyetlenül visszavette a saját órajelét, ami viszont a proci túlmelegedésére utal. Így vakon kissé nehéz. Én ventilátor hibára gyanakszom, de nem kizárt forrasztás, vagy valamilyen processzor tápfeszültséget előállító áramkör alkatrész hibája sem.


Üdv.

2015. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Üdv



A processzor zúgott nagyon, de ezt igazad van, nem írtam le

Ezek szerint túlmelegedett. Most ezt nem lehet helyreállítani?


A választ köszönöm szépen.

2015. nov. 18. 20:00
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ha már a processzor zúg, akkor az már nagyon tré helyzet...

Lehetőségek a következők:

1.-vagy kinyuvadt a laptopod töltője, vagy 2.-a processzor feszültségét előállító kapcsolóüzemű step-down konverter zakkant meg, illetve harmadikként a proci lett zárlatos és az áramkorlátozás hangját hallod.

Az első kettő garantált géphalál, az utolsó lehetőségnél, ha szerencséd van, akkor csak a procit kell cserélni és talán még a RAMot is. Ha nincs szerencséd, akkor más is repülhet az alaplapon, továbbá a perifériák közül.


Üdv.

2015. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!