Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép mosószer/öblítő...

Mosógép mosószer/öblítő tartójának, adagolójának tisztítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretném kipucolni a mosógépünk adagolóját, de nem tudom, hogyan tegyem. Erről lenne szó, azon belül is a félig átlátszó, műanyag alkatrészről:

[link]


A benne lerakódott mosóport, öblítőt hogyan tudnám kipucolni? Valaki csinált már hasonlót? Mert hiába teszem be a csap alá magas vízsugárral, elég hosszú idő lenne, mire lejönne róla a lerakódás.



2015. dec. 20. 16:40
 1/7 anonim válasza:
Én mindig teleöntöm ecettel, és hagyom állni egy darabig. Általában az a baj ezekkel, hogy nem lehet belenyúlni szinte semmivel, mert annyira szűk. Viszont vannak különböző üvegtisztító kefék, amiket erre is lehet használni. Bár nekem az ecet önmagában kiszedte szerencsére.
2015. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a bajom, hogy az a darab egybe van öntve, nem lehet szétszedni jobban. Kipróbálom majd az ecetet, köszi!
2015. dec. 20. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

A miénk pont ilyen..sajnos nagyon kényes, belerohad idővel minden, és olyan fekete takony jön ki belőle.

persze nyáron csináltan a kerti csapnál, és ott erős vízsugárral spricceltem be minden lukon, ahol csak lehet.Most is tisztítanom kell, ezért azt találtam ki, hogy a zuhanyrózsát leveszem , és a csőre egy valamilyen szűkítőt csavarok, hogy erős sugárban jöjjön a víz..aztán ha füdök, akkor a zuhanyban egyúttal azt is kimosom..

vagy...reggelig áll az ecetben.

2015. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd be sósavba, az kiszed belőle minden szennyeződést.
2015. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha sikerült valamennyire megtisztítani a leírtak alapján azt tanácsolnám, hogy a mosóport, mosógélt, ill öblítőszert vízzel hígítva öntsétek az adagolóba, ezzel megakadályozható a mosószer lerakódása, nem csak az adagolóban hanem a bevezetőcsőben is. A hígított mosószert maradékmentesen kitudja mosni a gép a tartóból. Ha nincs mosószermaradvány akkor legközelebb már egy kevés ecet is elég a vízkő eltávolítására, nincs trutyi és belerohadt mosószer.
2015. dec. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell viccpúlt venni.
2019. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Nem csak a "viccpúl" ilyen. Electroluxból is van, aminek lehetetlen az adagolóját kiganézni.
2022. febr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!