Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az automata mosógép mennyi...

Az automata mosógép mennyi vizet fogyaszt összesen egy mosás alatt? (átlagosan) Melyik éri meg jobban: automata vagy hagyományos?

Figyelt kérdés

A hagyományos mosógéppel kell külön öblíteni, meg külön centrifuga. És az öblítés is sok vizet használ és a kádban kell hajolgatni.


A automatával:

Nektek ennyi áramot fogyaszt és mennyi vizet kb. ez mennyi pénz havonta, ha heti egyszer-kétszer mostok?


2010. ápr. 9. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Automata mosógépnél elsősorban nem a költség,hanem az idő amit megtakarítasz.Addig bármi mást csinálhatsz,családdal lehetsz vagy pihenhetsz !Ez az amit megfizetsz az autómatával.Két kisgyerekkel naponta!! 5x ment a mosógép(pelenkák,ruha stb!eztkézzel nem lehetett volna végig csinálni!)Viz és villany elenyésző a másik mosógép is fogyaszt!
2010. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 44 liter vizet és 0.85 áramot fogyaszt/mosás.
2010. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Programjától is függ,de nagyjából kb annyit fogyaszt,mintha hagyományos mosógéppel vagy kézzel mosnál.Tehát nem olyan borzasztóan vízigényes.Megéri automatát használni.Néha kézzel is mosok,ha csak egy-két kényesebb holmit kell kimosni.

Nálunk sajnos csak a kádba tud lefolyni a gépből a használt víz.Egyszer bedugaszoltam a kádlefolyót és figyeltem,mennyi vizet használ el a gép.Innemn jöttem rá,hogy mennyi vizet fogyaszt.

2010. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Átlagosan 35-5
2010. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: valamit megnyomtam véletlenül. :)))


Tehát: átlagosan 35-50 liter víz és 0.65-1 kW/h áramfogyasztás. Ez legtöbbször egy normál, 60 fokos programra értendő, öblítéssel együtt. Hagyományos mosógépbe meleg vizet kell tenni eleve, tehát az külön áram, vagy gázfogyasztás. Semennyire sem éri meg. Meg ugye a centrifugába alig fér valami, egy mosást 2-3 részletben tudsz csak kicsavartatni...szóval feleslegesen macerázol vele. :)

2010. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!