Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen elektromos fütést vegyek?

Milyen elektromos fütést vegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs a lakásba gáz bevezetve, eddig olajradiátort használtam, de szerintem nem ez a legmegfelelőbb. A hősugárzok csak pillanatnyi meleget csinálnak, legalábbis a régebbi fajták biztosan, azt is próbáltam.

Az elektromos konvektorokon gondolkodom, de szeretnék kérni tanácsot hogy milyen lenne a legmegfelelőbb.

Egy hidegebb 15nm es szobát kéne felfüteni vele, ideális hőmérséklet az 18-22 fok között lenne, az számomra a kellemes, és egy olyan gép kéne ami energia takarékosabb, már ha ezekből létezik olyan, mert nem nagyon láttam még hogy ráirták volna az energia osztályát ezekre a gépekre. Elöny lenne a termosztátas hogy ha elmegyek itthonról se menjen nagyon le a hőmérséklet és szintentartsa a szoba hőmérsékletét. Nyilászárok ki lettek cserélve műanyagra, de a falak hidegek. Lehet igy kicsit sok, de ha már veszek akkor egyszer keljen inkább fizetnem és akkor hosszútávon ne fizessek olyan rengeteget a villanyszámlára, hosszú távpn szerintem kifizetődőbb.

Köszönöm a segitséget.



2016. dec. 3. 13:38
 1/8 anonim válasza:

Infra fűtést ajánlom.

Viszonylag gazdaságos és nem utolsó sorban egészséges is.

2016. dec. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is hallottam hogy ez egy jó, bár nem olcsó megoldás. Viszont hallottam olyat is hogy valaki ezt cserélte le elektromos fútésre mert fázott.
2016. dec. 10. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél a helyiségfűtőknél nincs értelme energiatakarékossági osztályokról beszélni, mivel a belenyomott energia teljes egészében hővé alakul.

A sugárzó fűtés az ember számára más érzés, mint a hőátadás egyéb módjai, nyilván te is álltál már decemberi napsütésben, és érezted, hogy a nap jólesően melegíti az arcodat, miközben a bőröddel érintkező levegő továbbra is fagypont körüli volt. A gond a sugárzó fűtéssel a decemberi napsütésben állásból is kitalálható, ha elfordítottad a fejedet úgy, hogy az egyik füledet süsse a nap, akkor a másik füled elkezdett fázni.

Így tehát egy jól tervezett sugárzó fűtés elvileg kevesebb energiával is eléri ugyanazt a komfortérzetet. Nem a hőfokot, a fizika nem hazudik, ahhoz ugyanannyi energia kellene, akármivel melegíted a szobát, hanem a komfortérzetet. Ahol benne vagy a sugárban. :)

2016. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hat igen, energia osztalyrol nem erdemes beszelni talan, de futo teljesitmenyrol igen. Lehet az egyik futotest ugyan azzal az energiaval nagyobb hot termel mert ugy van kialamktva hogy mukodoes kozben a legmagasabb hot adja at, mig lehet egy masiknal ilyem, olyam ok miatt kevesebb hot ad at.


De az infrapanelolrol alkotott velemenyedet paran osztjak, olvadtam mashol is. Haszmaltad mar, probaltad?

2016. dec. 11. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a háromfázisú ipari 5 kW-os ventilátort javaslom. Irgalmatlan erős, tűzforró levegőt fúj és igen hamar felmelegíti a szobát.
2018. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Lehet az egyik futotest ugyan azzal az energiaval nagyobb hot termel mert ugy van kialamktva hogy mukodoes kozben a legmagasabb hot adja at, mig lehet egy masiknal ilyem, olyam ok miatt kevesebb hot ad at."

Talán feltűnt, kedves kérdező, hogy eme ostobaság olvastán én abbahagytam a beszélgetést.

2018. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Energia nem vész el, és végső soron, esetedben hővé alakul. Ha fejre állsz is, 2000W az annyi lesz, bármi is adja le, mindegy, kész.

A komfortérzetet lehet növelni a hőszívó falak szigetelésével, pl. falra akaszott gyékény,szőnyeg, lambéria, a vezeték jó ha elbír 2000W-ot, ha többet terhelsz-felgyullad a vezeték a falban. vagy jó esetben a bizosíték olvad, esetleg a

2019. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
konnektor is beéghet. 16 A fölé ne menj.
2019. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!