Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az automata biztosíték le fel...

Az automata biztosíték le fel kapcsolgatásával tönkremegy?

Figyelt kérdés

Biztosan sokféle létezik, ezért linkelem is:


[link]


Napokban hallottam az elektronszmogról és estére áramtalanítani akarom a szobám (borzasztó rosszul alszom, hátha ez volt a baj). Aztán azon gondolkodtam, hogy ha nem használom a pc-t, akkor napközben is lekapcsolnám, de estére mindenféleképp.



2017. febr. 5. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha az elektroszmogtól nem tudsz rendesen aludni -és minden egyéb rendben van a környezetedben- akkor sürgősen fordulj orvoshoz!
2017. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy csak lekapcsolom a biztosítékot, de lehet csak ki kell húzgálnom mindet a konnektorokból.

Nem aszpirin kell nekem meg nem alufóliás védőruha, csak nem tudom mennyit ártok ezzel a kapcsolónak, mert nem épp erre lett tervezve.

Ajánlom, hogy nézz utána. Kezdésnek ezt nézd végig:

https://www.youtube.com/watch?v=9VdrPp6ag58&list=PLMnfHRky28..

2017. febr. 6. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A kismegszakítónak nem ártasz vele, ha éjszakára lekapcsolod.


Egyébként ismerem az elektroszmog fogalmát. Viszont éppen annyira tartom veszélyesnek, mint a többi -rendszeresen "előkerülő"- veszélyforrást.(pl. rákkeltő anyagok, mobil a bal belső zsebben, mikrohullámú sütő, stb)

Amire az előző válaszom vonatkozott: a szobád klímája, levegője, páratartalma. A fekvőhelyed elhelyezkedése, minősége. Az életmódod (táplálkozási szokásaid, étrended, folyadékbevitel)

A napi fizikai, szellemi és lelki terhelésed megoszlása, munkahelyi/iskolai stressz, stb.

Ezek döntő mértékben befolyásolják az elalvást és az alvás minőségét.

Ezért írtam, amit...

2017. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kismegszakító adatlapja:

[link]

Azt írja, hogy elektromosan legalább 8000 ciklust, mechanikusan 20000 ciklust kell kibírnia.

Tehát, ha mondjuk naponta egyszer lekapcsolod, akkor elvileg minimum 8000/365 = 21,9 évig bírnia kell.



Egyébként én is osztom az előző válaszoló véleményét, hogy elsősorban nem az elektroszmog az alvászavar okozója.

De ha te erre gyanakodsz, próbáld ki, hogy egy hónapig lekapcsolgatod a kismegszakítót és ha segített, akkor folytasd ezt a "szokást".

2017. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3! Az az igazság, hogy nekem itt elég sok vezeték fut a hosszabbítóból, ami mindig áram alatt van (pc, monitor, ups, stabilizátor, kettő asztali lámpa, 2.1, egy forrasztó, de van mikor a pillanat forrasztó is itt van és a szoba másik feléből egy egyszerű hosszabbítóval van kitoldva egy konnektor a telefon töltőnek, de ez az ágy alól). Találkoztam ezzel az elektroszmog kifejezéssel és rákerestem. Nem akarom túlkomplikálni, de biztosan nem ártok senkinek, ha megpróbálom ezt. Hozzáteszem, hogy mintha, de mondom "mintha" pihentebben ébrednék, de még ezt is csak halkan, lehet beképzelem érted. Azért kösz az aggodalmat, megpróbálok figyelni a többire is.


#4! Na erre voltam kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

2017. febr. 8. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!