Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen vízszűrőt ajánlotok?...

Milyen vízszűrőt ajánlotok? Aki ért hozzá. Vesekövem van!

Figyelt kérdés

sziasztok. vesekövem van, részben a vízköves csapvíztől, részben az ásványvíztől. Szeretnék egy JÓ vízszűrőt, ami kiszűri a hormonokat, klórt, ásványi anyagokat. Jó ár-érték arányban. ajánljátok a RO vízszűrőt? Ha nem, miért nem? és ha nem, helyette mit, ami kiszűri az ásványi anyagok nagyját?

Nézegettem már vízszűrőt, de általában a csap alatt így is úgy is műanyag tartályban áll a víz, nem tudom, így mi a különbség a műanyag palackos vízhez képest. Előre is bocs az arroganciáért, de értelmes válaszokra várok, nem az 5000 forintos kancsós asztali vízszűrők propagálását kérném. Köszi!



2017. febr. 19. 10:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
Köze nincs a vesekőnek a csapvízhez.
2017. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Így van ès a hormon nem szűrhető. Milyen összetételű a veseköved, miből van? Kálcit, húgysav, stb.
2017. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ez engem is igazán érdekelne..nekem az ásványvíztől lett 9db vesekövem.Nesze neked kalcium.Pont ma jutott eszembe ez a vízszűrő dolog nekem is.Vajon a csapvíz szagát is megszűri? Mert nálunk nagyon vegyszer szagú a csapvíz.
2017. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
tehát nem orvosi szakvéleményt kértem, hanem vízszűrőt keresek.
2017. febr. 22. 20:42
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem létezik olyan szűrő, amit keresel, ezt fogd már fel.

A hormon nem szűrhető ki még aktív szénnel sem, mert nem kötődik hozzá. Hiába éri UV, az csak a vírusokat pusztítja el. Akármit csinálhatsz neki, akkor sem tudod kiszűrni. Pláne olyan nincs, ami csak a nagyja ásványokat szűrné ki, vagy mindent, vagy semmit. Egyébként nem is értem, miért nem iszol alacsony ásványtartalmú vizet, ennyi pénzből 10 éves adagod megvan. Ártézi vizünk is rengeteg van, idd azt, az igen lágy.

2017. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Te szakértő vagy?

Egyrészt mert nem lehet kapni alacsony ásványianyag-tartalmú vizet.

a legalacsonyabb, ami lakóhelyemen elérhető, 300+ mg/l (autóm nincs, és időm sem vizet hajkurászni hetente), de az országban is egyáltalán összesen 2 fajta viszonylag alacsony ásványianyag-tartalmú vizet lehet kapni, és alig beszerezhetők.

a gleccservíz litere meg ezer forint fölött van.

másrészt, mert műanyag csomagolásban érkeznek a vizek, ami az egészségre és a környezetre is káros.

a szénszűrő tudom, hogy kb. semmire sem jó. Nem is erről kérdeztem.

ezért kérdem az RO szűrőket, esetleg újrasózással, mik a tapasztalatok, vélemények.

2017. febr. 23. 07:50
 7/26 anonim ***** válasza:
Java hogy mèg a műanyag csomagolás is baj hirtelen😀 Azèrt kène tudni, miből van az a szerencsétlen kő, mert akkor előbbre lehetne lèpni a beszèlgetèsben, nem lehet ásványi anyagok nèlkül èlni ès baromira nem biztos, hogy azok okozták. Húgysav kristály is lehet ès akkor sokra mèsz a vizeddel...
2017. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

kalcium-oxalát a kő, de NEM orvosi tanácsokat kértem. Magamnak is van elég eszem, hidd el.

A kérdés a fenti zöld négyszögben van megfogalmazva.

2017. febr. 23. 19:14
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos; kedves kérdező; én vagyok a fenti másik vese köves.Picit próbáltam jobban utánna menni a vízszűrő dolognak.Ami jó lenne\ lehetne; azaz ami kiszűrné a fent említett dolgokat az a fordított ózmózis ( remélem jól írom) vízszűrő.Kb 50000ft- tól kapható...határ a csillagos ég..Ami ásványi anyag vissza sózós; az még drágább; bár a kalcium köveinkből ki indulva jobb ha az ásványi anyagokat nem a csapvízzel pótoljuk! Ezek a berendezések viszonylag nagyobb helyet foglalnak a csap alatt.Szennyvizet is termelnek.Akiknek van és használják; mind nagyon dícsérték; szeretik.Ne hallgass az okoskodókra; valószínűleg nincs ilyen problémájuk mint nekünk...ha nem tapasztalnám én is nehezen hinném! Vízszűrőkről még annyit; hogy a hatékonyság nagyban függ a benne levő membránok megfelelő karbantartásártól illetve időnkénti cseréjétől.Remélem tudtam segíteni! Jobbulást kívánok!
2017. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Az ozmózisszűrő mindent kivesz a vízből, a végeredmény desztillált víz, abba pótolja utána vissza mesterségesen az ásványi anyagokat. Ezeknek a szűröknek nálunk semmi jelentősége, elmaradott országokban lenne, ahol a víz tele van patogénekkel, vírusokkal, parazitákkal. A hormont pedig az ozmózis sem távolítja el a vízből.
2017. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!