Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanytűzhelyem sütője kb.10...

Villanytűzhelyem sütője kb.10 perc fűtés után leveri a "freerelét". Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Az áramunk elbírná. Eddig is elektromos sütőm volt. Valami zárlatra gondolunk. Ezt most vettük használtan (sajnos). Ha egyszer már leverte és pár perc múlva ismét elindítjuk akkor már csak 1-2-5 percig megy. Megint leveri. Hőfokszabályozó vagy a termosztát miatt csinálhat ilyet?
2017. febr. 19. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szigetelési hiba lesz mert nem szabad rele a neve hanem fi rele, magyarul még érintésvédelmi rele. Ha a gephazba áram kerül ami megrazhat akkor old le
2017. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Merre keressük a szigetelési hibát? Villanyóránál vagy a sütőnél?
2017. febr. 19. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól gondoltátok szerintem. Jó eséllyel a sütő fűtőszála zárlatos.
2017. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem zarlatos mert a fi rele megy le. A sütőben van a hiba
2017. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha zárlatos lenne, akkor egyből lecsapná a fi relét? Mert nekünk kb. 80fokig felmelegítette a sütőt és csak ezután csapta le. Nem egyből.
2017. febr. 19. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert mint írtam nem zarlatos
2017. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Előfordulhat,hogy a hőfokkapcsolója hibás. Vagy lehet hibás a termosztátja? Nem tudom, érdemes-e javítgatni....már sajnálom,hogy használtat vettünk. Ez egy Beko 58000 külföldi villanytűzhely. Jónak tűnt,aztán tess3k.
2017. febr. 19. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha egy fémborítású fűtőszála van, akkor ezek belül összeérhetnek. Ekkor legelőbb a firelé fog reagálni és ezt zárlatnak nevezzük. Nem értem, miért olyan egyértelműen elképzelhetetlen ez?
2017. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem zárlatos,mert akkor egyből leoldana+az áramköri és a villanyóránál is! Szivárgóáram miatt old le,évek folyamán a szigetelés elgyengül,és zárlat a Fázis és a Nulla(fáziszárlat) illetve a fázis és a föld között közvetlen fémes érintkezés van(földzárlat)! A szivárgó áramnál nincs fémes kapcsolat,csak szivárgás,de a készülék fémházat megérintve,bizseregve rázhat! Ilyen az én 34 éves Hajdú Energomat mosogépem!
2017. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Méréssel ki lehet mérni a fűtőbetét szigetelését!Annyit megér!
2017. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!