Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan hatnak a villanyszámlár...

Hogyan hatnak a villanyszámlára ezek a változtatások?

Figyelt kérdés

- Az elszámolási időszak elején gáztűzhelyről kombinált tűzhelyre váltás, átlagban másfél-kéthetente használt villanysütő (de akkor akár másfél - két óráig).

- Az elszámolási időszak felében a napi - kétnapi egyszeri kávéfőzés elhagyása (Szarvasi Unipress átlagos, "színes" kávéfőző, 800 W)

- 13-4 éves hűtő működtetése majd lecserélése A++ készülékre.

- Energiatakarékos égők LED-re cserélése.

- Vízforraló használata (1 l, 1500 W). Ha naponta használják vagy máskor csak heti 2-3-szor.

- Korszerű, mondjuk nem LED-es LCD-tévé használatának ritkulása egy elszámolási időszak felében.



Nemsokára diktálósak szeretnénk lenni az ELMŰ-nél, de az elmúlt pár évben én nem mindent értek...


2017. febr. 24. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Látom, van számítógéped, tudod is használni.

Csinálsz egy excel táblázatot, heti rendszerességgel felvezeted a mérőállást. Egy évben csaz 52 alkalommal kell, de egy elég jól informált leszel a fogyasztás alakulását illetően.

Vagy, veszel egy (-két) digitális konnektorba dugható mérő készüléket.

2017. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most kezdek háztartást vezetni, most szokok bele mindenbe, egy éve még semmit nem én kezeltem... Ugyan hasznos a válasz, köszönöm, de a hangnem picit kioktató.
2017. febr. 24. 19:15
 3/6 Szirty ***** válasza:

Szerintem azért érzed kioktatónak a válaszoló hangvételét, mert keveset adsz, de sokat kérsz.

Az általad közölt információk alapján a legjobb amit tehetsz éppen az amit javasolt.


A leírtakból egy nagyon távoli becslés is merész dolog lenne.

Energiatakarékos égő LED-re cserélése pl. Milyen teljesítményűt, milyen teljesítményűre, hány darabot?

1-et, 10-et? Egyébként ezt nem javaslom. A fogyasztás csökkenhet valamivel, de a LED megtérülése nem kedvező.

2017. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Most kezdek háztartást vezetni, most szokok bele mindenbe, egy éve még semmit nem én kezeltem... Ugyan hasznos a válasz, köszönöm, de a hangnem picit kioktató."

Inkább lényegre törő szerettem volna lenni, de nem mindig tudok sok időt fordítani a válasz irodalmi részének a kidolgozására. Itt már több mint 21 ezer választ adtam, azért az nem kevés idő ráfordítással jár.

Mivel az egyenleted túl sok változót tartalmaz, ezért nem helyetted számoljuk ki, hanem megmutatjuk hogyan lehet eljutni a megoldáshoz. Ez a módszer sokaknál bejön, akik a képességeiket megfelelően tudják (és akarják) használni.

Egy olyan cégnél dolgozom, ahol kb. 500 ember van. Az a feladatom, ha elromlik valami, minél gyorsabban megtaláljam az okát, illetve a megoldást rá. Ebben a módszereim valószínűleg némileg eltérnek az átlagos emberek gondolkodásától. A munkatársaim szerint ez időnként átszűrődik a mentalitásomon is, de nem szándékos a dolog.

Ezen az ábrán a kék vonal jelöli az én útvonalam, a piros a többiekét:

[link]

A Szirty válaszadásait pedig nyugodtan megfogadhatod, szakmailag mindenben megbízható megállapításokat tesz, és türelmesebben fogalmazza a mondandóját.

2017. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ezeltem... Ugyan hasznos a válasz, köszönöm, de a hangnem picit kioktató.


A válasz jó. Ha nem tetszik, csináld magad. Írni tudsz, valszeg számolni is valameddig...akkor hajrá nagyeszű

2017. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én ugyanilyen sokváltozós egyenletben tapogatózom... nőként.



A LED-eket jobban szeretem színre meg mindenre.

Kellemesség tekintetében a legjobbak számomra a LED-ek, a hagyományos és a halogén izzók. A fénycsöveket, kompakt fénycsöveket nem szeretem, zúghatnak, vibrálhatnak és engem irritál a színük.

Lehet ezzel is vitatkozni türelmetlen, ideges stílusban, de nem ti laktok a lakásban.

2017. febr. 24. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!