Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek a gyártók úgy...

DonPedroHun kérdése:

Szerintetek a gyártók úgy programozzák a háztartási gépeket, vagy bármilyen elektronikai eszközt, hogy az egy idő után direkt tönkremenjen?

Figyelt kérdés
Olvasott már ki bárki bármilyen elektronikai eszköz vezérlő ic-jéböl programot, hogy nincs-e benne elrejtve valami sor, ami a tönkretételt vezérli?

2017. máj. 14. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
6 éve megy a mosógépem, 11 éve a hűtőm, 7 éve az egyik - 6 éve a másik TV-m.
2017. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Olyasmi nincsen, de mindig van egy bizonyos alkatrész, ami kibírja a szavatosságot, de másnapra vége. A javítás pedig annyiba kerül, hogy ne legyen érdemes rá költeni.
2017. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kibukna ilyen balhé lenne. De pl a cukorka nevű mosogatogepnel meg a török mosogatogepnel a vezérlés 90 százalékban egyezik, tuti egy cég csinálja így a hiba is a táp kondik kipurcannak. Markaszervizben annyi a javítás mint a gép de otthon lazán javítható.

Egy dolog támasztja alá amit írtál hogy pl a bo..h egyik design kenyerpiritojaban nekem pl a digitális stopper ment tönkre. Na most én ezt nem tudom elképzelni hogy a visszaszámláló stopper rosszul számoljon, az tuti programozott hiba.


De alapvetően nem programozzak ezeket csak alulmeretezik.

2017. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csináltam már ilyet.

Egy cégnek dolgoztam, ahol PLC vezérelt berendezések programját írtam. Arra kértek hogy tegyek bele egy időzítést.

A lényeg az volt, hogy a gépet a helyszíni beüzemelést követően kiállított számla ellenében kellett kifizetni.

Ha nem fizetett időben a megrendelő, megállt a gép.

Ha fizetett, akkor is megállt, csak akkor már tudták hogy csörögni fog a telefon és kimentek elindítani a gépet. Összegtől és fizetési hajlandóságtól függően egy gép akár többször is megállhatott. Csak annyi volt a trükk, hogy az egyik vezetéket ami a PLC-be megy, nem mindegy melyik portba kötötték, így 4-8-16 hetes periódusban volt képes üzemelni. Amikor "elromlott", csak akkor volt "javítás", ha fizetett az ügyfél.

Így nem kellett a pénz után menni, az ügyfelek szépen jelentkeztek ha lejárt az idő.

2017. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!