Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos főzőlap egyik...

Fuuton kérdése:

Elektromos főzőlap egyik "égője" kijelző szerint bekapcsol, de nem fűt, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A jelenség a következő. Van egy elektromos főzőlapunk, 2 hagyományos és 2 indukciós szekció található rajta.

Mindkettőből vagy egy kisebb és egy nagyobb átmérőjű. A kisebb hagyományos, ellenállás elvén működő rész a kijelző szerint bekapcsolódik (értsd ez alatt, hogy tudok fokozatot váltani rajta), azonban nem fűt. Miután kikapcsolom a panel egy 'H' betűvel adja a tudtomra, hogy még meleg, ne fogjam meg.

Szétszedtem, gondoltam fűtőbetét szálszakadás, csakúgy mint a sütőnknél 2 hónappal ezelőtt. Sajnos nem. Multiméterrel rámértem, 42 ohm körüli ellenállást mértem a szálakon, tehát elméletileg semmi baja. Kerestem biztosítékot, azonban nem találtam.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet? Az esetleg lehet, hogy a biztosíték az abba a kis házba van belerakva, ahova a fűtőbetét szálai befutnak a nyákra, és annak a házába van bedugva? Bár szintén nemm látom értelmét ott keresni a hiba okát, mert a másik panel is arról a körről megy. Az esetleg lehetséges, hogy a hőmérő szenzor adta meg magát, nem küld jelet, és így azt hiszi a gép, hogy már nem kell fűtenie?


Szerintetek mi lehet a baja?



2017. szept. 24. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármi megeshet.

Innen nem tudjuk sajnos.

2017. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fütőbetétnél ha megméred kap áramot?
2017. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!