Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nespresso kapszulás kávéfőző,...

Nespresso kapszulás kávéfőző, vagy egy automata kávéfőző a jobb?

Figyelt kérdés
Hónapok óta ezen gondolkodok, hogy vajon melyik a jobb. A kapszulás kávéfőzők nagyon csábítanak, csak hát drága bele a kapszula, persze ez nem szempont, ha tényleg finom kávét ad, viszont félek hogy ez ilyen múkávé lesz. Az automata kávéfőzőből már kóstoltam, és isteni finom. Ugye ahogy ledarálja a kávészemet, azonnal kávét csinál belőle, és fantasztikus. De azért kíváncsi lennék hogy egy ilyen kapszulás kávéfőző milyen kávét tud csinálni. Abszolút tanácsra van szükségem, kérlek segítsetek. Köszönöm szépen.

2017. dec. 10. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Rengeteg helyen tudsz inni kostolot. A kapszulas meg sem kozeliti a rendes kvt
2017. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát azt elhiszem, pont ettől féltem a legjobban.
2017. dec. 10. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő van (kapszulás és automata is) Hát szerintem az automata készít jobb kávét. A kapszulást mostanában ritkán használom. Anno az ára miatt vettem viszont a kapszula eléggé húzós bele. Az automata drágább ugyan de a napi használat mellett mégis olcsóbb a fenntartása.
2017. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azzal vitatkoznék, hogy az automata kávéfőző üzemeltetése olcsóbb lenne, de tény, hogy sokkal finomabb kávét főz.

Az igaz, hogy a kapszula drága, de az automatához még kell vízkőoldó patron, amit 2 havonta cserélni kell és kb. 4-5000Ft.

Az mondjuk tény, hogy a Nespressoba a legdrágább a kapszula és nem is lehet mindenhol kapni. Viszont a gép jóval olcsóbb - egy alap darálós automata főző 100 ezer forintnál kezdődik, Nespressot meg kapsz 30-ért.

De főleg így ünnepekkor csomó plázában van kóstoló, a Westendben pl. a mozi felőli oldalon van egy Nespresso stand, ott igatsz egy csészével és eldöntheted, hogy ízlik-e.

Szerintem aki nagyon kávékedvelő, annak megéri beruházni egy automatára, de a kapszulás sem főz rosszat.

2017. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy kapszulás Nespresso, és egy Szarvasi automata. Sose értettem, mi a jó a szarvasiban, rettenetes sz*r kávét csinál bármilyen őrölt kávéból, hogy az valami undorító. A Nespresso még a leggagyibb kapszulával is jobbat csinál, egy Jacobs-al, ami 70 Ft/db akciósan, krémes, lágy kávét. Ezerszer inkább a kapszulás, ennyit megérdemlünk, hogy az a napi egy, reggeli kávé legalább kellemes legyen.
2019. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szarvasi amibe orolt kavet toltesz az nem egyenlo az automata kavefozovel! Automata kavefozo amibe a kave babot ontod bele, es vizet. Ledaralja, es azt fozi le neked.
2019. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha normálisan karban van tartva az automata gép (tisztítás, vízhasználat, szűrők) akkor nem sokkal olcsóbb mint a kapszulás kávé.

A DolceGusto pl. úgy működik, hogy nincs öblítés és közvetlenül a kapszulán jön a pohárba a kávé (65Ft/adag).

A Dolce is finom kávét csinál, az automata nyűgjei nélkül.

2021. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!