Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Füstöl az elosztó a tűzhelynél...

Füstöl az elosztó a tűzhelynél. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy új gáztűzhelyünk, pár hónapja vettük. A sütő része elektromos. Epp muffint sütöttem, mikor kinyitottam, hogy megnézzem jó-e, észrevettem, hogy hátulról jon a füst az elosztóból(ami régi, megvan szikszalagozva...nem mertem közelebb menni, de mintha az alja szabályosan kiégett volna)

Egyből hívtam a párom, de dolgozik és nem mindig tudja felvenni. A tűzhely leállt magától pár pukkanó hang után, gondolom zárlatos lett, de nem értek hozzá...

Olyan égett elektromos szag van, vagy hogy mondjam.

Mar nem füstöl, de most meghalt a sütő teljesen? Nem merek hozzányulni semmihez. De gondolom lekene cserelni az elosztót...de előtte áramtalanítani kéne a házat, mielőtt kihúzom?

23/N


2018. febr. 15. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A villanyóránál lekapcsolod az áramot.

Ha szét tudod húzni a sütő csatlakozót a hosszabbítótól, akkor tedd meg, mert utána összeragad ha kihűl.

Ha nem jön szét, a hosszabbítót húzd ki a fali csatlakozóból, utána visszakapcsolhatod az áramot a lakásban.

A sütőnek nem lesz semmi baja, de az olcsó hosszabbítók nem erre vannak méretezve.

Ha a sütő dugója is megsérül, az sem gond, le lehet cserélni másikra.

Csak a muffinjaid fogják kárát látni, ha még nem volt kész a sütés.

Ha Miskolcon laksz, esetleg tudok segíteni, ez esetben írj privátban.

2018. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Hívhatnál egy villanyszerelőt is. Ha a férjed engedte, hogy ilyen vacak elosztót használj, jobb, ha inkább szakember javítja ki, ha már nem tartottátok be az utasítást, hogy ezt a tűzhelyet szakemberrel kell beszereltetni, különben ugrott a jótállás is.
2018. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bp1985 ***** válasza:
6-700 ft egy elosztó. Komolyan szigszalagozni kell???
2018. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!