Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akkor most van értelme a...

Akkor most van értelme a klímának a lakásban?

Figyelt kérdés
Írják sok helyen, hogy a klímát a kinti hőmérséklethez képest 7-8 fokkal alacsonyabban kell üzemeltetni, ami azt jelenti, hogyha 37-38 fok van, akkor 29-30-ra kell állítani. S a legtöbb ingatlan nem melegszik 30 fok fölé nagyon, ha éjjel szellőztet az ember, napközben meg bezár mindent. S ez pár nap a nyáron, ha meg esetleg hűvösebb 30 fok van kint, akkor meg éjszaka már kellően lehűl a levegő. S baromi drága az egész beruházás.
2018. ápr. 24. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük szépen a tanácsokat.
2018. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
Hát engem nem nagyon szokott érdekelni, 38 fokban is simán beállítom 22-23 fokra.
2018. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkot te ne vegyél , ha így megtudod oldani.
2018. ápr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ÉN 35 fokban szépen betakarózok és alszok egy jót éjszaka.


MIATTAM ne szerelj klímát a szobába.

2018. ápr. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet kevesebbre lehűteni. Milyen baromsâg lenne, ha 40 fok van kint, te meg bent csak 33 fokban hűsölhetsz. Bár ez inkâbb 4 fok, nem 7-8.

A légyege ennek akkor van, ha kimész a melegbe, mert akkor a szervezet 4-5 fok különbséget tud tolerálni, minden gond nélkül.

2018. ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyám mindig mondta, és írják is sok helyen, hogy nem szabad kinti játék közben kimelegedve levenni a kabátodat. Én meg leszartam, megtettem, és mégis itt vagyok. :)


A helyzet az, hogy ha télen túlélem azt, hogy a kinti -10 fokból bemegyek a +23 fokos szobába, akkor logikusan következik, hogy nyáron is kibírom a 24 fokos szoba és a 37 fokos kinti hőmérséklet közötti, kevesebb mint feleakkora különbséget.


Vagy ha nem bírom ki, akkor legalább egy kellemesen hűvös szobában halok meg. :)


Abban igazad van, hogy baromi drága. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy megéri-e.

2018. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Itt nem feltétlenül az egészséges emberekről van szó, hanem azokról, akiknek szív vagy vérnyomás problémájuk van, nyáron ezért sok a rosszullét pl. idōseknél.
2018. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként jól írod, teljesen igazad van. Tényleg ez terjedt el, de mennyi baromságot tudnék mondani, ami nem igaz.

Az én esetem: panel, nincs szigetelve, szélső lakás és tetőtér. Egész nap három falat süt a nap: tetőt és az oldalsó falat mindig, illetve délelőtt az egyik ablakos oldalt, délután a másik ablakos oldalt. Tehát azt mondhatom, hogy ennél rosszabb eset már nem is lehetne!

Amikor 40 fokot elérte kint a hőmérséklet több napon át, akkor sem volt idebent 30 foknál több klíma nélkül. Átlagos 33-35 fokos melegekbe bent a lakásba 27-28 fok van. Ha a "többiek" tanácsára hallgatok, akkor kezdhetnék nyáron fűteni :)))

Mert a lakásba több, mint 7 fokkal hűvösebb van.


Baromi drága (?): ki mire költi a pénzét. Teljesen természetes, hogy az embereknek 5-10 milliós autójuk van. Az miért nem az, hogy egy kellemes levegőjű lakást csináljon 200 ezer Ft-ból?

Inkább nem mondok semmit, aki ilyen gondolkodású...


Engem mindig megszólnak, hogy van klímám, több milliós számítógépem és házimozim...de pl. autóm nincsen, pedig megtehetném. Szóval erről van szó szerintem, ki mire költ.


Hogy visszatérjek, hogy mennyi baromság terjedt el: van ez a manapság divatos környezetkímélés. Miről beszélünk?

Bementem pár hónapja egy hivatalba, felújítva, beszigetelve milliókért. Miközben kint -5 fok körül volt, az épület minden ablaka nyitva volt, közben forró az összes radiátor és megy egy 7-8 kW teljesítményű klíma fűtés üzzemmódban. Nyitva minden ablak, de meglehetett fulladni. Amíg ilyenek sok helyen előfordulnak, szerintem nincs miről beszélni.

Vagy a távhős lakásokban idén is betartották, hogy ápr. 15-én kapcsolták ki a fűtést. Már minden ablak nyitva volt, de azért a radiátorok melegek. Már aludni sem lehetett, mert 26 fok van...hiába, ha még a kinti melegre ráfűtenek. Szerintem, amíg ilyen dolgok vannak, felesleges energiatakarékosságról beszélni.

2018. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akinek szüksége van rá, és tényleg nem bírja a meleget az klimatizálni fog. Előbb vagy utóbb, és ő eldönti neki mi éri meg, vagy mennyit akar rá költeni. Amit írsz a 37-38 fok az egy kivételes helyzet, ilyen egy évben összesen 2 hét, ha előfordul nem több. A 7-8 fok az valójában 7-10 fok, ezt világviszonylatban az orvosok és kutatások igazolják azaz javasolják, de a bevett gyakorlat ettől nagyobb érték, általában 10-12 fok. Ha előáll ez a helyzet, a problémát nem a lakásból ki és be okozza, hanem az állandó ki/be járkálás pl. 5 percen belül és ekkor jön a hapcizás, megfázás ez emberfüggő. Másodrészben, akkor veheted ezt biztosra, ha erről a 38 fokról jól felhevült testtel, bemész a klímás lakásba és közvetlenül a klíma alá állsz, ez meg nem életszerű. Kivivé, ha az ajtó fölött van a klíma, vagy közel a közlekedőhöz. Harmadrészben a klímát ajánlott nem 24 fok alá tenni, (egy megfelelően tervezett rendszer esetén) és optimálisan beállítani pl. a ventilátor fokozat ne a maximumon legyen, mert ha hírtelen megcsap a hideg légáramlat, az valós veszélyeket okozhat.


Mi több ezer klímát adtunk el a cégnél, az elmúlt 15 év alatt, senki nem jött panaszkodni, hogy valami baja van, ám ennek előzménye is van, mert a kollégák kiokítják az ügyfeleket, a megfelelő használatról.


"S baromi drága az egész beruházás."

Ezt azért nem mondanám, egy kisebb lakásba, elég egy kisteljesítményű klíma, amit egy átlagos szerelést feltételezve klímával, anyaggal és munkídíjjal 200 alatt simám ki lehet hozni. Arról nem is beszélek, ha akcióban veszed a légkondit, nálunk most szépen kapkodják a 20 és 30%-os akcióban. Tehát, egy középkategóriás kissebb klímát 110-130 között meg tudsz venni, ami normál esetben 140-189 körül lenne. Az sem igaz feltétlenül, hogy olcsó húsnak... mert sok klímás vásárólnálunk gépet és vannak akik tényleg olcsón és jól szerelik, nem gányolják össze. Ha akcióban veszel egy klímát és keresel egy jó, de olcsó szerelőt, akár 50-60 ezer forint is maradhat a zsebedben.

2018. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én 27-28 fok felett szenvedek és vannak vérnyomáseséseim is.

24-25 fok télen, fűtésnél sokaknál az alap, én egy szál kivágott pólóban, vékony nadrágban vagyok otthon és óránként kitárom az ablakot. :D



Én amúgy zajos helyen lakom, egyrészt az aszfalt nem hűl le kellően, másrészt zajban nem tudok aludni (nyitott ablaknál nem tudok aludni), ez volt a kiinduló pont.

2018. ápr. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!