Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen márkájú split klímát...

Milyen márkájú split klímát érdemes vásárolni, ami megbízható? (Otthoni használatra,3.5kw)

Figyelt kérdés
2018. jún. 11. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Daikin
2018. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én Samsungokat vettem anno, a legolcsóbbakat, egyikkel sincs gond.

Kb. mindent úgy vásárolok, hogy megnézem mik nálunk a legjobban fogyó termékek abból, mert azokhoz biztos lesz pár év múlva is szerviz'

[link]

Ha most kellene, akkor a Top1 helyezett Whirpoolt venném meg. 159 4.5 feletti értékelés nekem elég.

2018. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A beltéri zajszintje is jóvalalacsonyabb a 120 ezres Whirpoolnek, mint sok jóval drágábbnak, érdemes párral összehasonlítanod.
2018. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rosszul gondolkodnak a felhasználók, részben minden hozzászólónak igaza van, de mint szakmabeli másképpen látom a saját tapasztalataim alapján és a mögöttem lévő 25 ledolgozott év is mérvadó lehet.


A laikusok nem tudhatják azt amit egy rutinos szerelő, aki minden nap ezzel foglalkozik és minden típust/márkát ismer és szerel, ez megnyugtató az ügyfelek számára is, hogy egy szerelő nem egy márka felé kötelezte el magát.


A válasz: A Daikin klímákkal az a baj, hogy ami itthon kapható, az sajnos nem japánban készül, hanem az EU-ban. Így ha valaki ilyen gépet vesz, azt ennek tudatában vegye. (Sajnos már köze sincs a japán daikinhoz)Ha elromlik van hozzá alkatrész, de gyors támogatásban és szerelésben senki se reménykedjen. Többször volt már hogy nyár közepén 2 hetet kellett várni az ügyfélnek hogy pörögjön végre a fél millás klímája ami elromlott... Ha valaki még mindig azt hinné, hogy a daikon sosem romlik el és 30 év múlva is menni fog, akkor most diszkréten közlöm, hogy ez nem igaz.


A Whirpool klímákat messziről kerülni kell, az már régen volt, úgy 10-15 éve amikor az ember megbízhatott benne, ezek a gépek már sajnos kínában készülnek, az elmúlt években keveset tudtak csak eladni, ezért most kifejezetten olcsó... A 210 ezer forintos klímákat 120, 130 ezerért dobálják, de sajnos még ennyit sem érnek. (A kutya nem vette őket) A mögötte lévő tudás és funkció nem minden esetben felel meg a valóságnak, igazi (parasztvakítás) a szervizháttér zero...


Erre a két márkára csak azért tértem ki, mert említve volt, amit írtak hogy az árukeresőt veszik figyelmbe ami jó dolog, és segít a vásárlónak, viszont nem releváns, mivel az aktív boltokban eladott klímákat nem látja, csak a webshop adatait közli (nagyjából). Ez kb. az eladott klímák 1/3-a, a másik amire felhívom a figyelmet a szerelők által eladott és forgalmazott márkák, amiket szintén nem lát a rendszer ez pedig a másik harmad.


És most nézzük a tényeket, itthon az eladások/felszerelések alapján az elmúlt 10 évben a vezető szerep a Midea cég javára írható, de az elmúlt években ezt fokozatosan átvette a GREE vállalat.

A mi cégünk több mint 10 márkát forgalmaz, az elmúlt 5 évben az eladások alapján 90% a GREE klímát takarja, minden típusú és teljestményű gépét egybevéve. Ez a két feltörekvő cég az ami folyamatosan fejleszt és tartja a szinvonalat. Így tehát ha valaki azt kérdezné milyen klímát javaslok, akkor ez a kettő mérvadó, ha ár/érték/minőség és még a szervizháttér is fontos. Tudni kell, hogy a midea és a gree esetében az alkatrészeket csak le kell emelni a polcról! Nem mintha nagy szükség lenne rá, de legalább készleten van! És ez 10 év múlva is így lesz.


Én magamnak mindig midea és gree klímát vettem, soha nem volt vele semmi gondom, hűtésre és fűtésre is használom. A régiek és az újak is tökéletesen működnek. Nem csak az ár számított, vehettem volna daikint is de a midea és a gree külsőre sokkal dizájnosabb, nem is beszélve, hogy a rendelkezésre álló funkció is több mint pl.több százezer forintos daikin, vagy panasonic gép.

2018. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont itt az árukeresőn 2 Gree és 1 Midea is van a top 10-ben. A vásárlóktól is kiváló értékeléseket kaptak. Annyi csak, hogy ugyanolyan technikai paraméterekkel 1,5-szer többe kerülnek.Igényes vásárlónak szerintem is megéri.
2018. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

GREE !!!

3 db van belőle, kifogástalanul működnek!

2018. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 melnik válasza:
Gree!Jò hatásfok,ár érték arány,megbìzható,van alkattész!
2018. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az utolsó 2 hozzászólónál miért nincs ott, hogy hány százalékban adnak hasznos válaszokat?
2018. jún. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, végül Gree lett belőle.
2018. jún. 16. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!