Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek milyen márkájú mosó-szár...

Kinek milyen márkájú mosó-szárítógép vált be?

Figyelt kérdés

Elég nagy a választék, és elég kevés a teszt róluk...

200ropi alattiban gondolkodunk,ez a határ.


Amit néztünk: Aeg,Whirpool,Beko,Candy

Van egy két LG is és samsung is ami beleférne a keretbe.


Tudnátok véleményeket, tapasztalatokat írni mi alapján érdemes választani?



2018. aug. 19. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk több szerelő is azt mondta (mikor elromlott a mosógépünk, és kihívtuk), hogy LG-t ajánl. Ez a márka jó a mosógép-terepen és jól javítható. Indesitet semmiképp ne vegyél, ez saját tapasztalat. Ennyit tudtam segíteni.
2018. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 ERDÉLYI LAJOS ***** válasza:
Nekünk 11 évig Samsung volt Meg voltunk vele elégedve. Most egy Ariston van négy éve csomagolássérültnek vettük 100000 Ft volt 4 éve nem volt baja. Szerintem ki kell fogni.
2018. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ami nekünk van:


Mosógép és centrifuga:

HAJDU Minimat 65 + HAJDU 407.4 Centrifuga


Szárító:

Miele Novotronic T233C


Nyáron a Minimat és a Centri nyerő páros!

2018. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egy indesit már szolgált nálunk több évet.. elöregedett nem akartunk költeni rá jött az új.. ami jelenleg egy felültöltős whirpool ami közel 10éves. bírja még de én szeretnék egy szárítósat, télen kicsi házban teregetni nem előnyös... :( lg-be gondolkodunk de áruházi szakeladó lebeszélne róla.. samsungba én megbíznék mert rosszat samsungba eddig még nem láttam, de elég lutri mégiscsak.


utolsó: örülök, hogy neked ez így bevált, de nekünk a kis hely miatt olyan mosógép kellene ami egyben szárító is.(egymásra építeni kerettel a kettőt sem tudjuk)



ezért is mosó-szárítógép volt a kérdés, nem mosógép, szárítógép külön külön

2018. aug. 23. 09:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem Samsungom van, a szárítót nemigen használom, de a mosógép része szuper. (nem én vettem, családi ok miatt maradt nálam)
2018. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Ariston volt, 8+6 kg-os, 4,5 évig bírta. Ezalatt 3x kellett benne fűtőszálat cserélni (2 év, 1,5 év és 1 év után). A semmihez képest óriási segítség volt, de a két külön gép összehasonlíthatatlanul jobb. Büdösek voltak tőle a ruhák. Egy adagot 2 részletben tudtam csak szárítani, ami azt jelenti, hogy napi 9 órát is ment sokszor. Egyébként szerintem minőségi alkatrészekből volt, kivéve a fűtőszálat amit kicsit aluldimenzáltak, tekintettel arra, hogy a szárításhoz is melegíteni kell. A kezelése könnyű volt.

Amiket még érdemes tudni:

A szárítós mosógép a szárítás közben vízzel hűti magát, ez ciklusonként kb. 30 liter víz plusszba! Ha egy adagot két részletben szárítasz, az 60 liter! A mosáshoz nem kell annyi!

A szárítós mosógép villanyból is sokkal többet fogyaszt. Külön szárítógépből már van hőszivattyús változat, ez ugyan drágább, de amennyi villanyt spórol, hamar behozza az árát. Ki van próbálva.

A legtöbb mosógépet úgy gyártják, hogy az üst egybe van ragasztva, vagyis a benne lévő alkatrészek nem cserélhetők külön-külön. Márpedig a csapágy előbb-utóbb el fog menni. Minél többet használod, annál hamarabb. Maga a csapágy nem kerülne sokba, de a dob-üst egység egyben márkától függően 50-70 ezer is lehet... vagyis kidobhatod egy banális hiba miatt. A Whirpool, Beko, Candy, Indesit, Ariston tutira ilyen. Ami általában csapágyazható: LG, Bosch, Siemens. Az LG-ről én is jókat olvastam, és jól javítható, az igaz. A festése általában gyenge, hamar rozsdásodik főleg a mosószer adagoló fiók alatt.

Én először egy LG-t néztem ki, és a boltban lebeszéltek, hogy sok a reklamáció, vegyek inkább Aristont. A 2 éves garancia lejárta előtt egy nappal lett zárlatos a fűtőszál, persze hétvége volt, így nem volt reklamáció az igaz... de következőre inkább mégis LG-t rendeltem.

2018. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Utolsó vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a fűtőszál csere amúgy nem drága dolog, csak bosszantó. Mivel a háztartási gépeknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy vagy karácsonykor romlanak el, vagy húsvétkor, vagy szüléskor, vagy amikor épp nagyon nem ér rá a szerelő.

Ezzel szemben a csapágy csere elég körülményes, és ha szerelő csinálja akkor drága is. Ezért egy nem csapágyazható olcsó mosógép is jó megoldás lehet. Viszont a nem csapágyazható drága mosógép biztosan nem éri meg.

2018. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
húha. erre a plusz víz fogyasztásra nem is gondoltam.. jó hogy említetted. :D bár valamit valamiért.. gondolim lehet garanciát venni mellé, vagy az az ilyesmit nem fedi?! ettől a büdös ruha dologtól viszont félek kicsit, illetve olvastam olyat, hogy szárítás közben tönkre ment a póló..?! mennyire maradnak vizesek a ruhák?! nekem az lenne a legjobb ha szekrényszáraz lenne minden a szárítózás után... a hely kicsi, a rá szánt keret sem nagy... így a két külön gép opció kiesik... valami tanács még esetleg?!
2018. szept. 21. 19:39
 9/13 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Plussz garanciát a legtöbb helyen lehet venni, de elég sokba kerül. Hogy mire terjed ki, azt nem tudom; elvileg a fűtőszálra rá lehet fogni, hogy a vízkőtől ment tönkre, a csapágy meg eleve kopó alkatrész, tehát nem árt erről előre tájékozódni. Hát azért a külön szárítógépben sem lesznek "szél illatúak" a ruhák, de a mosó-szárítóban erősebb szaguk volt. Viszont hallottam, hogy létezik szárítógépbe való illatosító kendő, lehet kipróbálom egyszer... A szekrényszáraz fokozatot be lehet állítani, ezzel nem volt probléma, viszont tényleg csak fél töltetet érdemes szárítani egyszerre. Illetve a zoknikat, alsóneműt, harisnyát jobb teregetni, vagy ha mindenképpen gépben akarod szárítani akkor a legalacsonyabb hőmérsékletre állítani, mert a gumi tönkre szokott menni, meg főleg a zoknik nagyon össze is mennek. A vasalt mintás pólókról idővel leszedi a festéket, illetve a gyerekruhára vasalható foltokat is leszedi. De ezt idővel úgyis kitapasztalod, hogy mit nem érdemes belerakni. Viszont tollra kifejezetten jó a szárítógép.
2018. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hú nagyon köszi :) végre valaki tudott mondani hasznosat. :)


nemsokára meglesz a masinánk, aeg-nél maradunk szerintem. a garanciának még utána nézek hogy működik. meg rákeresek az illatosító kendőre is vagy mi az :D köszi tényleg :)

2018. szept. 22. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!