Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vezérelt áramhoz tartozó...

Vezérelt áramhoz tartozó automata biztosíték, miért kapcsol ki a vezérelt időszak végén?

Figyelt kérdés
A vezérelt árammal egy bojler fűtök. A vezérelt időtartam végén, pl. hajnal 3óra 30 perckor, nem csak a vezérelt feszültség szűnik meg, hanem az automata is lekapcsol. Próba képen a bojlert a nem vezérelt feszültségre kapcsoltam. A bojler hőfok beállító gombjával a bojler fűtését be, ill. kikapcsoltam. A nem vezérelt feszültséghez tartozó 16A-es automata viszont nem kapcsolt le. Mi okozhatja, a vezérelt automata bizti lekapcsolását? Találkoztatok már ilyen problémával?

2018. szept. 15. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Ott szoktad figyelni és látod, hogy mindig, pont akkor lenyomja az automatát?

Méghozzá ezt notóriusan műveli? Ismétlődően?

Mert akkor ez már a második fajta eset ezen a fórumon, ami igen rejtélyes.

Másik a rejtélyes vasalók titka.

2018. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hangos KATT! Hajnal 3/30 - bizti ki.
2018. szept. 15. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál a másik kérdésre.

Úgy fogalmaztál jelen időben, mintha ez nem csak egyszeri eset lett volna.

Csak ezt próbáltam volna egyértelműsíteni.

2018. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs egyéb teendőd mint az áramszolgáltatónál jelezni a problémát.
2018. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

OK! A gondom csak az, hogyha kiderül, hogy a villanyórától befelé van a gond, akkor kérnek 6500 Ft.-ot és gudbáj.

Természetesen ellenkező esetben ingyen javítanak. Ezért szeretnék tisztán látni, és érdeklődök a lehetőségek, módszerek iránt. Meg aztán, mint univerzális laikus, hátha én is el tudnék hárítani egy egyszerűbb házon belüli hibát.

2018. szept. 16. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik hogy a kedvezményes tarifájú mérésre csak fix bekötéssel csatlakozhatsz. Így nem lehet rajta dugalj például.

Ha biztosra akarsz menni, a hibabejelenésre azt mondod hogy szagos és lekapcsol a kismegszakító. Kijönnek, kicserélik.

Ha utána is ismétlődik a jelenség, akkor keresel valakit aki megnézi neked a bojlered, ez nem távjavítás témakör.

2018. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék a vizsgálat eredményére!
2018. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!