Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Adott egy 50nm lakás ahova...

Adott egy 50nm lakás ahova mindent villannyal szeretnék megoldani (fűtés, hűtés stb)? Többi lent

Figyelt kérdés
Kiszámoltam a maximális áramfelvételt és 120 korüli amper jött ki. Jelenleg 1 fázis 25A van a lakásban. Van erre valami más számítási mód?(nyilván nem fog menni az indukciós főzőlap mind a 4 "lángja" meg mosogatógép, szárítógép, sütő , mosógép egyszerre. Mi az amit egyáltalán ad az elmű? 32 amperig ingyenes az tiszta. 3 fázis esetén mi a limit? Mik a költségei ?

2018. szept. 22. 21:24
 1/7 acelsziv ***** válasza:

három fázis nélkül ezt nem oldod meg. Főleg, hogy az indukciós főzőlap is háromfázisú.

Az viszont nem lesz olcsó. ELMŰ -t kérdezd meg.

2018. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, azzal mennyire vagy tisztában, hogy ha a szükséges teljesítményt és áramot egy fázisra számoltad, akkor három fázison az háromfelé oszlik, vagyis elvileg 40 A lenne.

Gyakorlatilag persze nem lehet pontosan egyformán elosztani a különböző, egyfázisú fogyasztók bekötését, pláne még azt sem lehet tudni, hogy azok milyen arányban lesznek bekapcsolva.

Ami eleve háromfázisú (pl. hőtároló kályha), ha mindhárom fűtőbetét üzemel, azok egyformán terhelnek.

2018. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

50 m2--es lakásba a kutyának nem kell 120 A. 3x16-al már meg lehet élni, kis megalkuvással, de 3x20 vagy 25 mindenre elég. Szerintem 3x16 vagy 3x20-nál nagyobbat egy többlakásos házban úgysem kapsz, mert a meglévő fővezeték nagy vélhetőséggel nem alkalmas rá - a bővítéshez természetesen kell a ház (a fővezeték tulajdonosa/kezelője) engedélye is.

Nem az ELMű-t kell megkérdezni, hanem egy regisztrált szerelőt, az van kiképezve arra, hogy rutinügyeket intézzen.

2018. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez társasházi lakás lesz ? mert ott ez a változtatás ha lehet sokba kerül ,és igen is elmüt kell megkérdezni,lehet e csinálni ilyet.
2018. szept. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamit elszámolhattál.

De a 32 amper az 3 fázis esetén is érvényes. Ott a 32 összesen értendő a 3 fázisra.

2018. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is minden villannyal megy, nekem is vannak ilyen gépeim, 25 amperrel sosem volt gondom.
2018. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32Aes óráim vannak, vezérelt ill nappali 38 m2, minden villanyról megy 7 különböző körön
2018. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!