Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kaptam egy Miele Novotronic...

Kaptam egy Miele Novotronic T440C típusú szárítógépet. Egyszer szárít, egyszer nem. Merre keressem a hibát vagy mit próbáljak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 24. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szakmabeliként nekem az a furcsa, hogy aki még a hibajelenséget sem tudja precízen átadni, mit akar vele?

Ha például azt mondod, hogy fúj, de nem fűt, annak például van értelme. Vagy ennek variációi, vagy áramot sem kap stb.

2018. okt. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem látom mellesleg azt sem, amikor azt írod, hogy "mértem feszültséget itt és ott" stb.
2018. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jogos! Elnézést!

Tehát a ventilátor beindul, de a fűtés nem. Illetve egyszer nem indult be. Akkor ránéztem a panelre, hogy van-e szemmel látható hiba. Nem volt időm foglalkozni vele, összeraktam. Próba. Beindult, szárított is. Egyszer. Most megint csak a hideg levegőt fújja. A "nagy" ventilátor, ami a meleget fújja, nem kapcsol be, nem is fűt.

Nem vagyok szakmabeli, de van affinitásom hozzá. Ha tudom, merre induljak el, menni fog, de a neten sem kapcsolási, sem robbantott ábra nincs erről a készülékről.

2018. okt. 24. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor a relé lábáról hosszú vezetéken ledet vezetek ki, azon szépen megfigyelhető a működése. Egyszerre akár többet is ha szükséges.
2018. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ledet?! 240V-ra?!
2018. okt. 24. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!