Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet az oka annak, h. nem...

Mi lehet az oka annak, h. nem kapcsol be a Junker márkájú (a típusát nem tudom) gázkazánunk? 2015-ben vásároltunk egy házat, amiben már benne volt. Az előző tulaj 5 évvel azelőtt vette, tehát olyan 8-9 éves lehet.

Figyelt kérdés

Mikor bekapcsolom, kék fénnyel világít, de nem kezdi el melegíteni a vizet. Kijelzi, ha a radiátorban 18 fokos :(

Legutóbb pár hete, mikor hidegek voltak, feltöltöttem a kiegyenlítőtartályt (ami a padlástérben van, és elég nagy macera oda felmenni) annyira, h. még a túlfolyón ki is folyt. Akkor bekapcsolt, de mivel a lakásban meleg volt, mert sorház, és nap is felmelegíti az ablakokon keresztül, kikapcsoltam. Azóta már többször is próbáltam működésre bírni. Bár nem volt vmi. nagy meleg, ki lehetett bírni, senki sem fázott v. betegedett meg. Ma megint töltöttem a tartályba vizet a korábbihoz hasonlóan, de a kazánon a nyomáskijelző továbbra sincs a megfelelő zónában, több víz meg ugye nem fér bele. Természetesen most sem indul. A kázánon csak egy bekapcs.gomb van, ill. egy reset.

Illetve tartozik hozzá egy mobil hőfokszabályzó/ termosztát, ami összeköttetésben van egy fali 'panellel'. Most a termosztát azt a jelet adja (azt gondolom rádióhullámon keresztül), h. 'Heat' (azaz fűtsön, mert a beállított 18 alá ment a hőmérséklet), de semmi sem történik. A fali panelen ill. a hozzá tartozó kijelzőn két gomb van: N/A ill. Manual, egyik zölden, másik pirosan világít. Már minden kombinációt kipróbáltam, h. beinduljon, de semmi.

Ha ismeritek ezt a márkát/ problémát, légyszi írjatok!



2018. nov. 9. 16:41
 1/5 kreténpali válasza:

Ha nem találom a típust, általában azonos márkájú készülék leírását nézem meg, pl:


[link]


28. oldaltól kezdődik a hibaleírás, talán segít.

A fali panelon gomb is lehet, amivel be lehet kapcsolni, ha lemerült távoli termosztát, vagy gyenge a jele.


Ha elakadok én általában márkaszervizt keresek, aki látatlanban megmondja mi a hiba, a villogás alapján, aztán egyből tudnak ajánlatot adni alkatrészre és/vagy szerelésre.

2018. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első körben magam szerettem volna rájönni. Mivel bekapcsol azt hiszem/ hittem h. nem nagy a probléma.

Az a gondom, h. itt a világ végén vagyunk - szó szerint. Az első vmire. való város 40 km-re van. Helyben egy lehúzós/ átbaszós szerelő működik, aki az ismerősöméknek azt ajánlotta, h. a kazánjukat cseréljék le újra, mert javíthatatlan. Ez meg is tették, a szerelő meg felajánlotta, h. a régit elviszi, mert az már nem való semmire, legfeljebb alkatrészenek, ha nem bánják.

Odaadták, legalább azzal sincs meló (tárolás, elszállítás). A szerelő meg pár héttel később eladta működőként(!) 2 faluval arrébb. Véletlenül ismerős ismerőse vette meg (egy melóhelyen dolgoznak), akinek azt mondta a szerelő, h. akiktől ő megvette nagyobb teljesítményűt szerettek volna, és lecserélték, ő meg átvette... Szóval ilyen fazonhoz nem vinném.


Lenne egy másik szerelő, aki nagyon jól dolgozna, de van amikor meló közben rájön a piálhatnék, és akkor vissza sem megy már melózni. (Tavaly félbe hagyta a bojlerünket. Egy ismerős szaki javította meg, de ő nem ért a kazánokhoz).

Szóval most kiolvasom a használati útmutatót, hátha okosabb leszek. Egyébként köszi szépen!

2018. nov. 10. 14:50
 3/5 kreténpali válasza:

Nem az a lényeg, hogy megszerelteted, az a lényeg, hogy információt kapj. A márkaszervizek igényesek, mert az, hogy egy márka leszerződik velük nagy szó, ezt a panaszok miatt meg is szüntethetik.

A felhasznáűlói szintű dolgokat sokan szívesen elmondják például, hogy szétszerelés nélkül a tünetekből hogy állapíthatod meg mi a baja.

Ha budapesti márkaszervízt hívsz fel, az is lehet, hogy segít.


A gépkönyv amit linkeltem segített valamiben?

2018. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi szépen. Közben ajánlottak egy másik szerelőt, akiről én nem tudtam, és hivatalosan már nyugdíjas is, szóval nagyobb munkákat nem vállal már, de erre még "ránéz". Du. jön - reménykedek.
2018. nov. 13. 11:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül is az volt a gond, h. elromlott a termosztát, újat kellett venni (11-e Ft), plusz a szerelés, szóval összesen 17 volt.
2018. dec. 1. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!