Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha vizköves lett a kàvéfözö...

Ha vizköves lett a kàvéfözö akkor bele kell önteni a vizköoldót àtfözni és jó lesz?

Figyelt kérdés
Vagy szét kell szedni a gépet és azzal kitakaritani?? Vizköoldóval?? Vizköves lett a gép és alig ad valami kàvét.

2019. jan. 6. 16:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem jobban jársz ha inkább szètszeded.
2019. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak át kell főzni, de én vízkőoldót nem használnék, mert klórt tartalmaz(hat) és hát én nem szívesen párologtatnám.


Használj háztartási ecet (minél töményebb annál jobb, de annál büdösebb is), vagy vízben oldott citromsavat.

2019. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vízkőoldóval vagy ecettel főzd át, szerintem elég lesz neki. Szétszedni ráérsz akkor is, ha az előző módszer nem válik be.
2019. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
DM-ben szoktam venni kifejezetten kávéfőzőhöz való vízkőoldót. Tasakos.
2019. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Az ecet meg a citromsav annyi neki, mint halottnak a puszi. Szét kell szedni, Express vízkőoldóban (töményben!) áztatni, amíg csilli-villi nem lesz minden alkatrésze. Ezután összerakni, szintén vízkőoldóval átfőzni, majd tiszta vízzel többször, meg átöblíteni, utána használható lesz, ha más baja nincs.
2019. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 repulo ***** válasza:
19%

Elég a 20 %-os ecet, utána vagy 3-szor sima víz.

A zaccot hagyd benne.

2019. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Nem tudom honnan vetted ezt, hogy az ecet és citromsav tönkrevágja, sok évnyi tapasztalat és tökéletesen működő vízmelegítő eszközök bizonyítják, hogy nem.
2019. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak azt a főzőt vágja haza bármi is, amelyiket nem mossák, ürítik rendszeresen!

Az enyémnek elég az ecet, mégis "csilli-villi"...

2019. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bubuka508 ***** válasza:
20%
7-es, én nem azt írtam, hogy tönkrevágja, hanem éppen ellenkezőleg, annyit használ vízkő ellen, mint halottnak a puszi. Ez csak újgazdag hülyeség, környezetvédelemnek álcázva - vagyis parasztvakítás.
2019. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Jó hát te biztos jobban tudod, mint az, aki használja is és tapasztalja.
2019. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!