Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A bojler be van állítva 50...

A bojler be van állítva 50 fokra, mégis amikor gondol egyet, el kezd tovább fűteni hol 70, hol 80 fokra. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Ariston velis bojler.

Ahogy elnéztem volt több embernek is gondja már ezzel a fajtával, de erről nem találtam semmit, hogy miért lehet.


2019. jan. 13. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem a világhálón kell keresni, hanem a szerkezetet kell megvizsgálni. Hőfokérzékelőt megvizsgálni, esetleg annak vízkövesedését is stb.
2019. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól vettem ki a guli képeiből akkor ez digitális.

Ezzel el is mondtam mindent! Az analóg rendszerűekkel ilyen gond nincs. A bi-metall a rugóval beállított határnál megszakítja az áramkört, és ennyi!

2019. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyankor minden mást húzz ki a konnektorokból.

Ha abbamarad a szükségtelen felfűtés, akkor van egy kapcsolóüzemű táppal működő eszközöd, ami zavarja.

Előfordul az ilyesmi.

Nekem egy ledes reflektorom olyan, hogy még a hűtő termosztátja is meghülyül tőle, az összes rádió csak sistereg a környéken ha bekapcsolom.

2019. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ez digitális. Azért választottam ezt a típust, mert a falra nem fért volna fel egy normál bojler.


Egy olajradiátort szoktam használni fűteni a fürdőbe esténként, akkor ez is zavarhatja? 2000W-os.

2019. jan. 13. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:

#2


Te aztán vágod a tutit. Ne tőlem tudd meg, de a digitális vezérlésnek is van hőérzékelője.


Most ezt képzeld el...


Vagyis a válaszom nem azért fogalmaztam úgy, mintha nem tudnám, hogy digitális. Hanem azért, mert tökmindegy.


A digitális honnan szopja szerinted a hőfokot?

2019. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ariston bojlerem van és igen havonta egyszer 60 fokra fűt akkor is ha kevesebb van benne beállítva. Ez egy egészségügyi beállítás, mert a pangó vízben el tud szaporodni egy baktérium, aminek a neve most nincs meg, de 60 fokos vízben elpusztul, havonta egyszer mindig 60 fokra fűt ezért, akármi is van beállítva. Kikapcsolható valahogy ez az opció, de nem érdemes. Amúgy 40 fokon használom zuhanyozásra elég bőven, és havonta egyszer felfűt 60 fokra, de ha kikapcsolom akkor mikor több napig vagy tovább nem vagyok otthon akkor simán megspórolom az így keletkező többlet áramot.
2023. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!