Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 350w os DC motor tekercsel...

Egy 350w os DC motor tekercselese kb. mennyibe kerul?

Figyelt kérdés
Konkretan egy elektromos roller motorra gondolok.
2019. jan. 17. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, ebben a 350 W-os kategóriában ez egy kefementes, három fázisú, elektronikus vezérlésű motor a kerékbe építve, amit elég nehéz tönkretenni.

Mi baja van konkrétan?

2019. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyiba, hogy elmegy tőle a kedved.
2019. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Privátra itt válaszolok, mert másokat is érdekelhet.

Tehát akkor mégis kefés motor, ilyenkor nyilván meg kell vizsgálni a keféket, kommutátort.

Nemrég volt egy esetem, akkus csavarbehajtóval.

Használtan jutottam hozzá, átépítettem Li-ion akkura.

(Néha nem tudok ellenállni az ócskapiacon egy jobb kinézetű példánynak, ami akkuhibás, felújítom hobbiból).

Működött is, de egyszer belassult, elkezdte fűteni az akkut is, motort is.

Szétszedtem ismét, mert kommutátort már előzőleg megtisztítottam.

Egyértelműen nem látszott semmi, de a zománcozott huzalból két szál mintha összedörzsölődött volna a forgórészen, ahogy keresztezték egymást, vagyis lekophatott a szigetelés.

Azon a ponton jól széthajtottam (vastag huzal lévén megtartja magát), összeraktam, azóta is jó.

2019. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!