Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy 8.7kW összteljesítményű...

Egy 8.7kW összteljesítményű elektromos tűzhelyet be lehet kötni egy C20-as kismegszakítóval védett hálózatra?

Figyelt kérdés
Van egy sejtésem, hogy nem javasolt, de egy villanyszerelő bekötné-e? Mert ugye a garancia csak akkor érvényes, ha szakember köti be, de ha hálózatbővítés nélkül nem csinálja meg akkor inkább nem venném meg a tűzhelyet.

2019. jan. 19. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Mert ugye a garancia csak akkor érvényes, ha szakember köti be,"

Szerintem nincs ilyen szabály. Járj utána.

2019. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Villanyszerelő eleve csak úgy kötheti be szabályosan, hogy a mérőtől / elosztótól ki kell építenie egy közvetlen, toldás nélküli, fix bekötésű táplálást (nem konnektorost).

Másik dolog, egy ilyen tűzhelyet három vagy legalább két fázisra kell kötni, úgy eloszlanak a betétek terhelései.

Szimplán 20 A nyilván kevés, elvben úgy lehetne használni, hogy nem kapcsolsz be mindent egyszerre, hanem csak ésszel kalkulálva.

2019. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
Kevés neki 20A. A duplája elég lenne.
2019. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
Egy fázison legalábbis. De erről nem írtál a kérdésben...
2019. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igen, 1 fázis van csak. A konyha áramköre gondolom egyedül álló szóval csak a lámpa menne mellette és valószínűleg egy idejűleg nem működne az összes lap és a sütő is főleg nem maxon.

A garanciát illetően a Mediamarkt azt írja hogy számlaképes szakember által bekötött tűzhelyekre jár csak.:(

2019. jan. 19. 18:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és bár a gyártó ajánlása a 3 fázis elvileg ezek elvannak 1-el is.
2019. jan. 19. 18:56
 7/11 Szirty ***** válasza:

Elvannak csak kell neki 40A amennyit nem tudom honnan szedsz össze.

Vagy majd vigyázol hogy ne kapcsolj be egyszerre több funkciót?

2019. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát 2 lap plusz a sütő menne szerintem max, azok se maxon. Csak szerintem egy villanyszerelő nem kötné be így mert ugye mindig a legrosszabbra kell készülni.
2019. jan. 19. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:

C16-om van, és villany főzőlap, meg villany sütő.

Semmi gond vele, pedig néha megy a mosógép is közben.

2019. jan. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:
100%

"C16-om van, és villany főzőlap, meg villany sütő.

Semmi gond vele"


Mert fogalmad sincs mekkora a teljesítménye.

2019. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!