Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen fajta sót, öblítőt,...

Milyen fajta sót, öblítőt, tablettát vegyek mosogatógépbe ami jó is és olcsó is? Mennyibe kerülnek ezek?

Figyelt kérdés
Most vettünk mosogatógépet. Állítólag az ún. 3 az 1-ben tabletták nem jók, ezért talán mégiscsak külön venném a sót, öblítőt, tablettát. Nem tudom mibe kerülnek, de szeretném, ha elsőre jót vennék, és lehetőleg nem drágát. Kérlek segítsen, akinek már van tapasztalata, bevált valamelyik fajta. Érdekelne a konkrét ár is.
2008. nov. 8. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Mi calgont szoktunk bele vanni, de csak kivételes alkalmakkor, amikor vendég van. Egyrészt a mindennnapi használatnál nekünk nem kell, hogy csillgojon a pohár, másrészt kiszámoltuk, hogyha vennénk bele rendesen vízlágyítót meg mindent, akkor drágább lenne, mintha évente egyszer kihívnánk hozzá a szerelőt, hogy szervizelje, szedje le a vízkövet meg ilyesmit. (rég vettem már mindnet bele külön, de kb olyan 4000Ft-ot vigyél magaddal, ha vásárolni akarsz)

A 3om az egyben tabik amúgy nekünk se jöttek be, gyakran foltos marad a pohár utána.

2008. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Calgonit só: most vettem a Coop-ban 589 Ft-ért, ezt egyszerre bele kell önteni mindet és kb. 1 hónapra elég


Calgonit vagy Somat tabletta (all in: állítólag minden van benne, de én veszek még sót és öblítőt is mellé): mi megveszünk egyszerre egy 100 db-os dobozt és az elég 3 hónapra, ára legutóbb a Somatnak 2399 Ft vol a DM-ben (inkább itt szoktam venni, mert olcsóbb kb. 500 Ft-tal, mint a Tescoban)

Öblítő: A Lidl-ben vettem 599-ért legutóbb és úgy vettem észre, hogy jó, nem kell feltétlenül a drága.


A Lidl-ben vettem már tablettát is kipróbálásra, de nekem nem vált be.

2 havonta veszek Calgonit géptiszító folyadékot is (az ára kb. 1200 Ft körül mozog) és beleteszem az evőeszköztartójába majd elindítom üresen a mosogatógépet.


Még annyit, hogy szerintem megéri sóból és tablettából a minőségi termékeket venni, meg persze a géptisztítás is fontos, hogy minnél tovább jól működjön a gép.

2008. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, meg az infókat. Hétfőn be is vásárolok azt hiszem.
2008. nov. 9. 08:33
 4/5 cintia2005 válasza:

Korábban én is a reklámokban hirdetett tablettákat használtam a mosogatógépbe, de olvastam, hogy a mosódiót az evőeszköz tartóba téve ugyanolyan eredmény érhető el, Kipróbáltam. Működik. Mindenkinek ajánlom.

Egyébként volt olyan eset is, mikor rosszul csuktam be a mosószer adagoló ajtaját és így csak meleg vízzel mosogatott a gép. Az eredmény ugyanolyan lett, mintha lett volna benne mosogatószer.

Szóval ezt is megspórolhatjuk, és még környezetünkön is segítünk közben, de azért ha biztosra akarunk menni a mosódió alkalmazható:)

2010. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én sima jódozott sót rakok bele és Tiwian white mosóport mert az illatmentes és nem lehet az edényeken érezni itt veszem: [link]

öblítőnek a Cudy mosogatógép öblítőt használom ugyan ott veszem és nekem tökéletesen bevált ez a módszer.

A mosóporral megtöltöm az adagolót meg még ugyanannyit teszek kb. az edényakhez.

Ha a mosogatás után az edények nem ragyognak akkor az öblítő tartályon van állítási lehetőség és feljebb kel állítani.

2014. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!