Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény hőcserélője hogy...

Hűtőszekrény hőcserélője hogy működik? Milyen megoldást alkalmaznak azoknál a hűtőszekrényeknél, amelyek hátulján nincs rácsos kondenzátor?

Figyelt kérdés
Egyes hűtőszekrények hátulján nincs a hőcserélő szerepet betöltő rácsos kondenzátor, hanem egy sima műanyagfelület található, amely nem melegszik fel. Ellenben a két oldalfala üzemtől függően felmelegszik, amelynek a melegedését a hőcserélő okozza a használati útmutató szerint. A készülék oldalfala "megszokott" vastagságú. A hűtőtér belső falán nem érezhető az oldalfal melegedése.

2019. febr. 19. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy működik, mint a rácsos, csak le van fedve egy (nem hőszigetelő) műanyag lappal. A hőcserélő alatt van a hőszigetelés, ezért nem meleg az oldalfal belseje.

A hőleadása gondolom valamivel így is rosszabb, de amint látjuk, működik.

2019. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én most nagyon röviden adok egy nagyon lebuított választ, ha érdekel a téma akkor kérdezz szakembert.


A hűtőgépeknek, működési elv alapján, több csoportja van. Amiről te beszélsz, az nem kompressziós elven működik.


A kompressziósnál is az a cél, hogy két különböző nyomású térrész alakuljon ki a párolgás megindulásához, ami a hűtést eredményezi. Ennél, vagyis a vákuum elvű hűtőnél ezt úgy érik el, hogy a légköri nyomáshoz képest az egyik térrészből kiszivattyúzza a gázt a másikba. Vagyis nem kompresszál az egyensúlyi állapothoz képest, hanem dekompresszál, azaz szivattyúz. Ennél a típusnál lényegesen kissebb a melegedés.

2019. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán milyen hűtőről van szó, kompresszoros (ami zúg) vagy abszorpciós (ami nem zúg)?
2019. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"amelyek hátulján nincs rácsos kondenzátor?"

Abban máshol van, nem a hátulján.

[link]

[link]

[link]

Ventilátoros kényszerhűtése van, így lehet kisebb a mérete.

Ráadásul a hideg levegő eleve lent van, ami megmelegszik az fölszáll, és odajön a helyére a hideg.

Én évente egyszer ecset + porszívó kezelésben részesítem, így nincs vele gond.

2019. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3. Kompresszoros a hűtőszekrény.
2019. febr. 19. 13:20
 6/13 A kérdező kommentje:

1. A hátoldala, ahol eddig a hőcserélő kondenzátor volt, egy műanyag lap. Ez a műanyag lap hideg.


A hűtőszekrény oldala a "megszokott" fehér fém burkolatú, amely működés közben felmelegszik. Erre írtam, hogy viszonylag "átlag" falvastagságú. Ennek ellenére kívül meleg, belül hideg. Nem lehet észre venni, hogy hogy kívül eléggé melegszik. Nagyon jó hőszigetelővel oldhatták meg.

2019. febr. 19. 13:24
 7/13 A kérdező kommentje:
4. Az első és utolsó link mit ábrázol? Ugyan az jön fel.
2019. febr. 19. 13:25
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#2 vagyok:


Kedves kérdező!


Olvasd már el légyszíves a #2 válaszom utolsó mondatát!

Ott a válasz az értetlenkedésedre, a melegedés mértékének tekintetében.

2019. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Inverteres hűtő?
2019. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9. Nem tudom megállapítani.

AEG RCB63326OW a típusa.

2019. febr. 20. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!