Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mihez kell több elektromos...

Mihez kell több elektromos energia? Egy 100 literes bojler tejes felfűtéséhez vagy két 50 literes bojler felfűtéséhez?

Figyelt kérdés
Fürdőszobába autonóm melegvízellátást tervezünk, saját okosotthon rendszerrel vezérelve. Néztem az Ariston WiFi-s okosbojlerét, 150-ért kapható, két tartálya van, okosan megtanulja a csalát melegvízfogyasztási szokásait, mérlegeli hogy a két tartálya közül melyiket milyen hőfokon tartsa hogy mindenkinek jusson a zuhanyhoz és emellett a legkevesebb energiát fogyassza. Ugyanezt harmadáron ki tudnám hozni két "butabojlerből", néhány motorikus gömbcsappal, saját digitális hőmérővel, egy ESP mikrokontrollerrel, néhány relével. Az energia felhasználás optimalizálásához viszont szükségem lenne némi infóra. Jó volna tudni pl. a fenti kérdésre a választ, illetve ha van valakinek tapasztalata e téren, szívesen venném ha megosztaná. Vízszerelőket keresek a bekötéshez jótanácsokra, villanyszerelőket a fenti és ahhoz hasonló kérdésekre. Laikus válaszoktól kíméljetek.

2019. febr. 26. 07:10
1 2
 1/12 repulo ***** válasza:
Átfolyóson nem gondolkoztál?
2019. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Muszály, hogy wifi legyen a bojleredhez?

[link]

2019. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam átfolyóson is, viszont az 10-15 literes ahogy láttam, sok kéne belőle a családnak.


Nem muszáj a wifi, hiszen saját magam programozom hozzá a mikrokontrollert, ha épp olyanom van, rakhatok bele én is egy webszervert ami futtat egy admin alkalmazást. Egyelőre legyen kitalálva milyen butaeszközökből rakom össze az okosrendszert és hogy hogyan.

2019. febr. 26. 18:53
 4/12 repulo ***** válasza:
Az a 10 - 15 liter az percenként értendő. :-)
2019. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, valóban. Bocs, kicsit fáradt vagyok, és sok az infó. Szóval ott az volt a baj, hogy max 60 fokot tud az elektromos, vagy kell 9 kW-os teljesítmény ha a nejem kedvenc forráspont közeli hőmérsékletét el akarom érni.
2019. febr. 26. 19:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Van wifis 400 literes hajdúbojler teso na az a pacek olyat vegyél kajak még androidos meg h2o
2019. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a nejem kedvenc forráspont közeli hőmérsékletét el akarom érni"


na ahhoz nem bojler kell! :))))))))))))

2019. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Felfűtéshez? Nagyjából ugyanakkora, miért lenne más? A hőntartás a más. Két egyszeres térfogathoz két egyszeres felület tartozik (hőveszteség felületen át megy). Egy kétszeres térfogathoz meg kevesebb, mint kétszeres.

Ha lassan fűtöd fel, akkor a hőveszteség oda is belekavar.

2019. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 carl badog válasza:
Ha ezt annyira kivesézted, akkor mi a kérdés? Vízszerelőt keresel, meg villanyszerelőt, meg jó.tanácsot kérsz. De előtte szakmai "jártasságról" igyekezel meggyőzni mindenkit. De olyan alapvető fogalmakkal nem vagy tisztába, hogy melyik termék előállítása gazdaságosabb. 2X50, vagy 1X100 liter meleg víz előállítása
2019. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem kersek semmilyen szakembert, magam akarom megcsinálni az egész fürdőszobát. Semmiféle szakmai jártasságról nem kívánok meggyőzni senkit, mivel nincs olyanom. Ezért kérek tanácsot. Hogy mi az alapvető fogalom, az ugye relatív. Számomra például az objektumorientált programozás fogalmai az alapvetőek, mint például a poliformizmus, enkapszuláció, stb. Csak ezeknek ugye itt nem sok hasznát veszem, még szerencse hogy amiről most van szó, abból nem kell megélnem. Cserébe le tudom írni helyesen hogy "tisztában van".


Na szóval, az okoskodó, kioktató jellegű beképzelt trollkodásokat kéretik visszavinni saját ismeretségi körbe, ahol talán eltűrik, itt a legtöbb amivel honorálni tudom, az egy mínusz.

2019. ápr. 4. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!