Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépet hosszú időre?

Mosógépet hosszú időre?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lecserélni a jelenlegi mosógépünket. Ez egy Hajdu gyártmány, ha jól emlékszem 1982-ben vették még a szüleim. 10 éve kaptuk meg ajándékba, azóta nálunk működik, de előtte is majdnem napi szinten használatban volt. Egyszer kb. 5 éve kellett benne cserélni a szivattyút, de ezen kívül semmi baja nem volt.

Ahogy nézegettem ezeket az újabb típusokat, a centrifugálási fordulatszámuk már jóval nagyobb, és elvileg így kevésbé vizesek a ruhák kivételkor. Ez télen nálunk nagyon jól jönne, mert csak bent tudunk teregetni és az egyik szobában a sarok a magas páratartalom miatt mindig penészesedik.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen új mosógépet lenne érdemes vásárolni? Hosszú távra terveznénk a használatát, jó lenne ha az is elmenne 30 évet legalább.



2019. márc. 2. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mai mosógépek jó ha 12 évig mennek. De ha arányosítjuk az áruk (inflációt is belekalkulálva) sokkal olcsóbbak, mint a Hajdu volt 30 éve. Cserébe nagyon spórolnak a vízzel, állítólag bizonyos A+++ modellek már annyira kevés vizet használnak, hogy ki se mosnak. De az energiamegtakarításért kompromisszumot kell kötni.
2019. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hosszú távra terveznénk a használatát, jó lenne ha az is elmenne 30 évet legalább."

Ez nem így működik már manapság, mosógépszerelők jól szórakoznának ezen az elváráson.

Örökölt Energomat nekem is van, ami máig működik, pár egyszerű hibáját magam javítottam. Szivattyú javítása is vicc volt anyagilag. Nem cseréltem komplett, hanem kapható hozzá szimering, párszáz Ft. Pedig nem is egy szabványos szimering, hanem egyedi fajta, de még mindig beszerezhető.


Takarékosság is érdekes dolog, ha ezt a gépet 1/2 állásba kapcsoljuk, akkor kevesebb vizet használ és mégis rendesen mos, teljes töltetet is.

Akkor szinte ugyanott vagyunk, mint a mai gépeknél, csak régen más volt a mérce? Pontosan nem számolgattam, mert annyira nem látom jelentőségét.


Mindenesetre elnézést, hogy nem a konkrét kérdéshez szóltam, típusajánlást inkább átengedném másnak.

2019. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Jó vicc...bármelyiket veszed maximum 5 év
2019. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az a mosómasina most is tökéletesen működik, akkor tartsd meg és inkább egy tisztességes szárítógépet vegyél! Hidd el, hogy ezerszer jobban fogsz járni! Meg fog szűnni a penészlakás, nem lesz annyi por se és sokkal töb helyed is lesz, hisz nem kell örökké kerülgetni a szárítókat. Örök hálád fog üldözni utána.
2019. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Chaves válasza:

Tavaj nyáron vettünk egy BEKO márkájú gépet és kellemeset csalódtunk, mert török gyártmány létére nagyon jó gép. A+++ termék és szépen mos annak ellenére, hogy kevés vizet használ. Centrifuga 1000f/p és jó hatekonysaggal dolgozik. Az előző gépeink 6 ill.5 évet bírták csak. Indesit és Candy volt a két típus. Indesit leégett vele a fürdőszoba a Candy 8 javítás után sem volt hajlandó megjavulni.

Jó törököt fogtunk pedig nem egy nagy márka. WMY71033PTLMB3

2019. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!