Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kínai vmotor terhelés nélkül...

Töcy kérdése:

Kínai vmotor terhelés nélkül melegszik. Tisztelt fórumozók! Vettem egy öntöttvas testű v. motort 1,9 KW 230V 15Mikrós kondi van a segédfázoson fix és +100 mikro starter. Elég a 15 mikro vagy miért forró a motor? Terhelve lehet, hogy nem melegedne?

Figyelt kérdés
2019. márc. 3. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Van rajta bármiféle hűtőventi?
2019. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, a szokásos konstrukció, bordás öntvénnyel, szellőztető lapáttal.

Inkább úgy mondanám, hogy valószínűleg terhelve sem melegszik majd sokkal jobban. De jobban kell melegednie elvileg.

Áramfelvételt sem ártana mérni.

Mellesleg sokan nem gondolnak arra sem, hogy ez nem processzor, csak fémek és szigetelőanyagok.

Ha meg is süti az ember kezét, az egy motornak semmi, normál üzem.

2019. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen acélöntvény a szokásos kis hütő lapátokkal. Áramfelvétel 3.4 amper. Kb 80-90 Celsius. Szóval ez normális lehet. Az alutestű motoroknál ilyet nem tapasztaltam. Úgy tudom a 2Z tekercslőhuzal 300 fokig bírja. Kérdés, hogy a kínai alu huzal mit bír?!
2019. márc. 4. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Üzem közben figyeld.

Ha lángot fog, süsd rá a porral oltót! :D

De szerintem semmi baja nincs.

2019. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!