Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Cirkó kazánt belehet építeni...

Cirkó kazánt belehet építeni szekrénybe, milyen szabályokkal?

Figyelt kérdés
Fürdőszobában található, zárt rendszerű kombicirkóról van szó. Azon az oldalon (falon) ahol található egy teljes fürdőszobaszekrényt szeretnénk, alul mosó és szárítógéppel. A kazán alatt nem lenne gép, csak egy lavor, vödör tároló rész. A kazánhoz, elzárókhoz teljes lenne a hozzáférés, csupán ajtó lenne előtte, ill. szekrény körülötte.

2019. ápr. 7. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül.
2019. ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, zárt rendszerűt be lehet építeni szekrénybe, ha csupán egy zár nélküli ajtó takarja el, azaz hozzá lehet férni a vezérléshez, a víz,- gázcsapokhoz, a felette lévő kéménycsőhöz. Semmit nem lehet rátolni ebben a szekrényben! (Azt is szokta díjazni a kéményseprő, ha fel van tüntetve az ajtón, hogy kazán. Némelyik azt is, ha kap egy kis zsetont, akkor nem köt bele.)


[link]

2019. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy akartam írni: Semmit nem lehet rámolni ebbe a szekrénybe!
2019. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ha csupán egy zár nélküli ajtó takarja el,"

Ilyen megkötés nincs, csupán a gáz elzáró szerelvény hozzáférést kell biztosítani olyan módon, hogy az ajtó, burkolat, stb. szerszám nélkül legyen eltávolítható. Így lehet rajta retesz, rigli, ráfordítós akasztó, és minden egyéb, amihez nem kell kulcs, vagy más eszköz.

Máshol a gázcső ocsmány módon végigmegy a lakáson, nálunk nem látszik, el van burkolva. Hivatalos papíron aláírással igazolva vették át.

2019. ápr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A "zár nélküli ajtó" kifejezést magam is így értettem. Máskor részletesebben fogalmazom meg: Kulccsal zárható zárszerkezet nélküli ajtóval lehet ellátni, amelyet ki lehet nyitni kézi erővel, kulcs vagy segédeszköz nélkül. :-)
2019. ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nyílt égésterű cirkó kazánnál mi a helyzet? Van lehetőség szellőzőnyílást vezetni a készülékhez, ha kell. Minél inkább körbe szeretném építeni hangszigetelés céljából, cementkötésű forgácslapokkal, de bútor szerűen. Tudja valaki, mik a szabályok?
2019. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nyílt égésterűt is be lehet tenni, viszont a szekrény ajtaja ne tömör legyen, hanem u.n. apácarács.
2021. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!