Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Én vagyok ügyetlen vagy...

Én vagyok ügyetlen vagy vegyek új varrógépet? Változtak a gépek az elmúlt ötven évben?

Figyelt kérdés
Egy régi lengyel varrógépet használnék és még nagyon kezdő vagyok, de néha tök jól megy és órákig tudom használni, aztán meg a szál az anyag alján elkezd óriási hurkokat képezni. Ilyenkor mindig kiszedem az alsó szálat, állítgatok az orsón a használatija alapján, ez vagy megoldja a problémát - ideig-óráig - vagy folyamatosan ismétlődik, amíg föl nem adom. Nem tudom eldönteni, hogy valamit nagyon rosszul csinálok vagy érdemes lenne egy modern gépet venni? Történhetett valami fejlesztés a varrógépeken az elmúlt ötven évben, amitől esetleg egy új géppel könnyebb lehet?

2019. ápr. 7. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Először invesztálj be egy varrógépműszerészre. Lényegesen olcsóbb, mint egy új gép, amit eleinte úgysem tudsz kiismerni.
2019. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az alsó szál nincs megfeszítve rendesen.


Anyukám elvitte varrógépműszerészhez a rég nem használt vagy 40 éves gépet, hogy tisztítsa ki, nézze át.

Ez volt 20.000Ft.

Fél év után használta volna, de kb csak a sima varrás programot tudta használni, mert szar lett az előtte jól működő gép.

2019. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem kilazulhat az alsó. A régi varrógépeket rendszeresen kell olajozni, azt csináltad? Érdemes lenne elvinni varrógépszervízbe, ahol megnézik. De nem drága egy új sem, ha "hobbi" szinten használod akkor 20tól elég használhatók vannak.

Nekem toyota super jeans van sok éve és nagyon szépen varr erős anyagot is.

2019. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha alul vannak nagy hurkok, akkor a felső laza, vagy az alsó szál beszorulhat a laprugó alá.

A felső szálnál öreg gépnél hiba lehet a szálfeszítő rugó eltörése, rossz befűzés, a tű nincs kellően felnyomva a tűtartóba,és még sok más aprónak tűnő hiba.

Vannak házhoz járó műszerészek, akik elbírnak a Lucznikkal is.

Nekem Veritas van, mióta megjelent. Bedolgoztam vele évekig és most is remekül működik.

A régi gépek strapabíróbbak a mostaniaknál. Ott még fém alkatrészek voltak, ma meg tele a gép műanyaggal.

2019. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Cserélj normális cérnára. Azok aztán változtak.
2019. ápr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
(Corona 100% pamut cérnát használok. Kínai vagy műanyagtartalmú cérnát nem szeretnék használni.)
2019. ápr. 8. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Az alsó szálból képződnek a hurkok?
2019. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos válasza:
41%
A hurok a felső szálból keletkezik, amikor a tű az alsó pontról elindul felfelé, a cérna a tűlyuk felett megrogyik, a hurokleszedő ebbe akad bele, majd a laza cérnával megkerüli a bobbint és a cérnát a "hattyúnyak" felhúzza, hogy az anyagban az alsó cérnával kialakítsa a kötést! Az alsó cérna az előző öltésnél van, csak öltéshossznyit mozdul!
2023. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!