Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Electorlux mosógépen melyik...

Electorlux mosógépen melyik programmal tudok leggyorsabban mosni?

Figyelt kérdés
Eddig Fagor mosógépünk volt, most Electorluxot vettünk. Elképedve tapasztalom, hogy a gépen egy 60 fokos pamut mosást 3.5 órás programmal lehet elvégezni, mely időt a gép lecsökkent max. 2 órára amint beindult és kiszámolja mennyi töltet került a dobba, stb., kiméricskéli automatán. A Fagorral 40-50 perces gyors mosásokat csináltam a nem piszkos, irodában 1 napot viselt ruháimnak. Ehhez képest az Electrolux agyon mosna mindent.. Van valami ötletetek, hogy lehet Electrolux gépen 40-50 perces mosást beállítani???

2019. ápr. 8. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
*Electrolux... Elírtam.
2019. ápr. 8. 20:37
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert most már takarékoskodnak a gépek a vízzel stb., cserébe sokáig szarakodik.

Mit tudsz csinálni, a táblázatot kell tanulmányozni, hogy találsz-e benne valami használható programot.

2019. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt tanulmányoztam, de ha betartom a kg, ruhaanyagot, akkor kb. az 1kg organza anyag mosása 40 fokon tart 50 percig. Ezért érdekelne, hogy akinek ilyen típusú gépe van, mit kísérletezett ki a rövid időtartamú mosásra...
2019. ápr. 8. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem egy felültöltős fagor van, azon van 30 perces mosás, úgyhogy nem kellett kísérletezni :)

amúgy meg nem értem mi a gond a mosás hosszával - jó ok, a 3,5 óra tényleg sok.

Berakod a cuccot, dobsz bele mosószert meg öblítőt és otthagyod.

Nem kell ott ülni mellette!

Én például a telefonomat be szoktam állítani, hogy ne felejtsem el a mosás végét.

Amíg mos a gép addig lenyírom a füvet, megcsinálom az ebédet, takarítok, vagy a gyakorikérdéseken válaszolgatok :D

2019. ápr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gép kb 10 percig a vízszintet állítja be, azaz amit a ruhák felszívnak azt utántölti, hogy meglegyen a mosóvíz szintje a dobban. Ezután mos, majd ennek végén ki is centrifugázza a mosóvizet. Ezután jön 3 öblítés, mindegyik végén kicentrifugáz. Az utolsó öblítőhöz hozzáteszi az öblítőszert (aminek semmi értelme egyébként a mosás szempontjából) majd ezt is kicentrizi.


Sokkal jobban mosnak mint a régiek, de mivel soha nem mérik le a ruhát, csak bele.asszák a gépbe, hasonlóan a tonna mosószert, tonna öblítőt, vagy azt a bedobálós ipari hulladékot aminek köze nincs a koszhoz-ruhamennyiséghez sírás a vége.


A "gyors" fix programoknál csak hozzákeveri a mosóvízhez, kicsit megtekeri míg feloldódik és önti is ki. Gyakorlatilag nem sok behatási ideje van. Ezután 1-2 öblítés és hurrá, "kész". Ilyenek a sport, 5 ing és hasonlók. Csak mosószerrel szabad használni, porral nem és betartani a max programtöltetet, mert nincs vízszintállítgatás, így 10 percet spórolsz.


Egyébként ott a "time manager" ahol le tudod tekerni az időt, de csak a rendes mosásoknál. Ugyanúgy megvan minden fázis, öblítések is, csak a mosási nem tart olyan sokáig mint alapból. Az a bizonyos 5 ing teljesen jó lenne a kérdésedhez, viszont ezeknél azért olyan 1-1,5 kiló a tölthető ruha, mert ha többel nyomják tele akkor nem fogja érni a mosószeres víz.

2019. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Time manager funkcióval le tudod csökkenteni. Én a pamut programot 1:20 percre szoktam, a kímélőt pedig 1:00-ra.
2019. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik típusról van szó? :D Ugyanis a fejletteb, Time Managerrel rendelkező típusokban van 14 perces gyorsmosás, illetve a Time Managerrel le lehet csökkenteni jóval a mosás idejét...
2019. ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 perces mosás? Az meg mi a lólengő? Ebből 5 perc centrifuga, 5 perc vízbeeresztés 5 perc kamumosás. Kár az egészért.
2019. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Time Manager egy-egy mosástipusnál nekem nem engedi pl.40 percesre levenni a mosás idejét, csak valamivel kevesebbre engedi átállítani. Pl. Pamut mosás 2.5 ora helyett 2 óra. Brutál soknak tartom...
2019. máj. 2. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt Electrolux gépem és a time manager gombbal több fokozatban lehetett csökkenteni az időt. Nem próbáltad többször megnyomni?
2019. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!