Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » BOSCH Move 2in1 kézi porszívó...

BOSCH Move 2in1 kézi porszívó motor vagy elektronika hiba?

Figyelt kérdés
Fillekért vettem "teszteletlenként" a kérdésben említett gépet. Tudtam, hogy nem fog menni, de annyiért egy próbát megért. Nos szétszedve arra jutottam, hogy az akku nagyon szuper, a motor nem indul. Ha a normál forgási iránnyal ellentétesen megforgatom és aztán bekapcsolom, akkor megmozdul picit a jó irányba. Aztán közvetlenül a motorra adtam direkt tápot, azzal elkezd menni, mint egy quartz óra - tikk-takk-tikk-takk - csak kb. az óránál kétszer gyorsabban. Tehát szakaszos, teljesen erőtlen működést produkál. Ha direkt táp mellett még az akkut is rányomom, akkor kicsit gyorsul, de továbbra is szakaszos, hurka. Szét akartam bontani a motort megnézni a keféket, de nem bírom a tengelyről a műanyag dobot levenni, félek, hogy eltörik. A kérdés az volna, hogy a motoron belül keresendő a gond, vagy esetleg a kapcsoló melletti kb. 5 darabból álló elektronikában? Kiégett kondit, ellenállást nem látok.

#nem indul #kondenzátor #4 V #motor villanymotor
2019. ápr. 17. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy egyszerű Ni-Cd alapú szerkezet, ahol a kis áramkör csak a töltőkörbe van beiktatva, a LED töltésjelzést, illetve némi áramkorlátozást megvalósítva, valamint azt is megakadályozza, hogy töltés közbeni áramszünet esetén visszafelé ne tudjon lemerülni az akku.

Ezeknél a megoldásoknál bekapcsolt állapotban az akku direktben megy a kefés DC-motorra, vagyis az elektronika semmit nem befolyásol, ki is lehet kötni teljesen a próba kedvéért.

Ha csak valami gyenge tápot kötöttél a motorra, az nem elég.

Ha viszont akkuval sem megy (miközben a kellő feszültséget megkapja, de ezt terhelés közben kell mérni), logikusan szét kell szedni a motort.

Egy érdekesség, csavarbehajtónál találkoztam olyannal, hogy a motor erősen melegedett, meg az akku is.

Szétszedve, noha nem látszott egyértelműen, de a forgórészen két huzal mintha összeért volna, szigetelés talán átkophatott. Széthajtottam, azóta jó.

Kommutátort már előzőleg tisztítottam, azzal nem volt gond.

2019. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!