Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A borhűtők tudnak melegíteni...

A borhűtők tudnak melegíteni is, ha a külső hőmérséklet túl alacsony lenne?

Figyelt kérdés

Pl. ha beállítok 17 C fokot rajta, de a garázsban/pincében (ahol a készülék áll) lemegy a hőmérséklet mondjuk 14 fokra, attól a hűtő bent még 17-et tart?


Ha nem minden készülék tudja ezt, honnan lehet tudni vásárláskor, hogy melyik ilyen? (Nem ipari borhűtőt alakok venni, csak normál, földi halandóknak szántat, de nagyon kellene bele ez a funkció.)


2019. máj. 1. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Maga a technológia (peltier) tudja. Polaritás alapján változik a hideg meleg oldal felosztása. Kérdés, hogy az elektronika rendelkezik-e az ehhez szükséges áramkörrel.

Szerintem egy alap borhűtőben nem fogod megtalálni ezt a funkciót.

2019. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

biztos van, de nem találtam.

pedig engem is érdekelne


vannak ezek a klimaosztályok, ezeket lehet kapni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

2019. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszönöm a választ! A Peltier elemek valóban alkalmas lenne erre. De ha nem lenne, akkor is az egyik legkönnyebb dolog az elektromos áramot hővé alakítani. Technikailag biztosan megoldható, ez nem kérdés.


#2-es: Ha jól értelmezem ezeket az osztályokat, akkor ezek csak a kompresszoros hűtőkre vonatkoznak. A borhűtők nem azon az elven működnek. Pedig a borok esetén tényleg nem csak az a fontos, hogy ne melegefjenek fel, hanem az is, hogy ne hüljön túlzottan le. Technikailag lehetséges melegíteni is a borhűtőkben, akár azzal a szerkezettel, amivel a hűtést végzik (Pertier elem), vagy akár egy fűtőszállal, vagy bármivel. A kérdés csak az, hogy gondoltak-e erre az esetre a tervezők, vagy azt feltételezték, hogy a külső hőmérséklet mindig magasabb a bent elvártnál, és a gép elektronikája nem tud kezdeni semmit azzal, amikor kint hidegebb van, mint a hűtő által tartandó hőmérséklet.

2019. máj. 1. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Szerintem nem csak a kompresszoros hűtőkre vonatkoznak.

A hűtő amit belülről elvon a készülék valahol le kell adni kivül.


Sok borhűtő valóban nem kompresszoros, hanem thermoelektromos elven működik (helyesen peltier és nem pertier elemmel),

Azért ezt alkalmazzák, mert hangalanul működik, így nem zavar senkit ha a nappaliban állítod fel a borhűtőt.

Illetve a kompresszor rezgése nem okoz problémát a palackoknak.

Meg aztán vannak még az abszorpciós hűtőszekrény-ek is...


találtam az amazonon olyant aminél leírták, hogy tud fűteni:

[link]


nézegettem kezelési útmutatókat, de egyik készüléknél sem írták, hogy fűtene.

Lehet érdemes lenne felhívogatni néhány gyártó ügyfélszolgálatát, hátha ott meg tudják mondani.

2019. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!