Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 80 literes gázbojler gondol...

Sziget50 kérdése:

80 literes gázbojler gondol egyet és kikapcsol, de csak nyáron, amikor a kinti hőmérséklet kb 30 c körül van . Télen egyszer sem kapcsol ki. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Miután kikapcsolt újra lehet indítani és lehet hogy pár hétig működik, majd gondol egyet és újra kikapcsol.

2019. jún. 9. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az életed védő funkció szerintem.

Kánikulában légdugó alakul ki, mert kint meleg a levegő, a kéményben hűvös, egyszerűen megszűnik a felszálló huzat effekt, megáll a levegő.

Ezt magam is tapasztaltam, átfolyós gázmelegítőnél.

Nem üzem közben, hanem nyugalmi állapotban megjelenik egy sajátos kéményszag, ahogy kánikulában elkezd visszaáramlani.

Szerintem ezt is a légdugójelenség okozza.

A korszerű gázbojlerek ezt viszont detektálják, a védelem lekapcsol.

2019. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a hiba miatt tudod ezt megkérdezni.

A meleg levegő felfele száll kinn melegebb van mint benn nem tud kimenni a fustgaz es visszaaramlik . Mivel ez azzal jár hogy álmos leszel azt meghalsz ez általában nem egyezik a felhasználó igényével így a védelem lekapcsol.

Kéményseprővel megnezetnem azt a kéményt mert egy jól meretezettnel nagyon ritkán fordul elő ilyen.

2019. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kiegészítésként : A bojler kémény nélküli és nem lakott térben van
2019. jún. 10. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!