Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A split klímát milyen gyakran...

A split klímát milyen gyakran kell karbantartani?

Figyelt kérdés

A nyomáspróbára gondolok!

Két éve nem volt nálam klíma szerelő, az előtt pedig évente jött. Most nem ér rá, március óta folyton lekoptat, sok a munkája, választ tőle nem kaptam, csak annyit mondott, hogy ezt inkább ősszel intézzem, mert akkor a szerelők ráérnek. Kerestem másik szerelőt, de senki nem ér rá.


Abból baj lehet, ha várok őszig?


Természetesen, klímatisztító spray-el rendszeresen fertőtlenítem a klímát.



2019. jún. 23. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha érzed hogy nem fúj hideget hívj szerelőt. És ne töltse fel hanem hibát keressen mert ha eltűnik a hutokozeg akkor az rettenetesen nagy környezet szennyezés és oldja meg.
2019. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Igaza is van, nem ilyenkor kell hívni, bár szerintem tisztítás miatt egyáltalán nem kell hívni, megoldható házilag is.

A porosodás mértéke függ a levegő portartalmától, sőt minőségétől, hiszen vannak helyek, ahol fekete por van (közlekedési szennyezés) vagy lehet szürke por, abból is több vagy kevesebb.

De ezt magad is láthatod szerintem.

2019. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Egy klímánál, ha egyébként jól működik, az összes tennivaló kimerül a karbantartásban, amikor a kültéri és a beltéri egységet is kitisztítják. A beltéri egységet szétszedik, ventilátor (mókuskerék) ki, lefújnak mindent penész és baktériumölő tisztítószerrel, jobbak rákasztanak a beltéri egységre egy vízgyűjtő szerű dolgot és rendesen, nagy nyomással kitisztítják a hőcserélőt. A mókuskeréken is egy csomó szennyeződés lehet, ezt is ki kell venni a rendes tisztításhoz. Ha nem, vagy csak gyengén hűt/fűt, akkor vizsgálni kell a hűtőközeg mennyiségét is, egyébként szerintem nem szükséges. Az emberek 99%-nak nyáron, az első meleg napokban jut eszébe a klíma, teljesen felesleges azon csodálkozni, hogy ilyenkor hetekre tele vannak a szerelők. Sajnos amíg nem változik az emberek gondolkodásmódja, addig nyáron rengeteg munkájuk lesz a klímásoknak, ősztől tavaszig pedig unatkozás, karbantartások, néhány telepítés, esetleg nehezebb munkák, amit nyáron szezonban nem vállalnának.
2019. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, ami íz utolsó írt!

Mert nálam a szerelő soha nem tisztította ki ilyen alaposan a klímát!

Csak mérte a nyomást, a belső egységet befújta spray-el, ahogy én is szoktam, a két kis szűrőt kivette és a kádban zuhannyal lemosta.

A külső egységnek pedig egy ronggyal letörölte a tetejét! Panel házban lakom, a külső egység kint van rögzítve, az ablakom alatt.

Ennyi!

8 ezer forintért.


Ha tud valaki ajánlani olyan klímaszerelőt, aki rendesen kitisztítja, kérem, írjon nekem privátba.


Nekem egyébként, nem nyáron jut eszembe a klíma karbantartása! A szerelő mondta, hogy keressem márciusban, és ezután folyton elhalasztotta a munkát, mert nem ért rá.

2019. jún. 23. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Egy normális tisztítás legalább ennyiből áll, amit írtam. A szűrőket én is le tudom mosni otthon, 2-4 hetente (elkoszolódástól függ) kellene is. Ezért igen csak lehúzás 8000 forint, de ugye az ügyfél nem tudja, boldog és fizet. Előszőr én is örültem, mikor jöttek a klímások a munkahelyi klímát karbantartani, aztán a szűrők lemosásán kívül nem csináltak mást, a penész, meg a kosz ott maradt belül. Akinek nem inge... Érdemes lesz másik szerelőt keresned, ha az eddigi nem megbízható.
2019. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nem kell minden karbantartás kor szetszedni a klímát és kimosni. Lenyitod a terelolapatot finoman, aztán bevilagitasz, látod, hogy mennyire retek a gép. Benzinkuton évente teljes tisztítás szükséges. Körülmény válogatja.
2019. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!