Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobilklíma levegő kivezetése?

Mobilklíma levegő kivezetése?

Figyelt kérdés

Üdv. Adott egy 20nm-es tetőtéri szoba, aminek hűtését mobilklímával szeretném megoldani.

Vásároltam is egy Orion OMAC 1680-as készüléket, amivel nincs is gond jelenleg.

Egy klímaszerelő azt javasolta, hogy a tető, és a fal közötti részbe nyugodtan kivezethetem a levegőt. Ez a kifújt levegő igen csak forró, ami véleményem szerint hamar összegyűlik abban a 3 nm-es kis üregben.

15 cm -es kőzetgyapot van a gipszkarton mögött !

Kérdésem, hogy ez tűzveszélyességi szempontból, és a klíma hatékonyságának szempontjából mennyire megfelelő megoldás.

Minden, a témával kapcsolatos kommentet szívesen fogadok.

Köszönöm.



#klíma #hűtés #mobil klíma #levegő kivezetés
2019. jún. 26. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:

A kivezető cső legyen minél rövidebb, mert használat közben fűtőtestként működik és nagyon lerontja a hatásfokot. A hőt kültérre kell kivezetni, nem másik szobába vagy üregbe. Nem részletezed, de ha ez zárt üreg, akkor a forró levegő vissza fog áramlani a szobába ahonnan kivezeted.

Ha van használaton kívüli kémény, az a legjobb megoldás.

2019. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az kevés a hely neki , 2 perc alatt tele nyomná, vezesd ki a szabadba.

Esetleg a tetőt megbontod akkor ott kitudja nyomni.

2019. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szivat a klímás.
2019. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így oldottam meg. [link]

Sejtettem, hogy nem túl bölcs döntés így elvezetni, de nem volt még ezidáig ilyen jellegű tapasztalatom, és nem tudtam, hogy így nem jó. :)

2019. jún. 26. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt még mindíg nem tudjuk, erről a képről meg főleg nem hogy jól csináltad-e.

A kép alapján akár jó is lehetne.

Mint már írtam , meg más is hogy a meleg levegő a szabadba menjen.

2019. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Egy klímaszerelő azt javasolta, hogy a tető, és a fal közötti részbe nyugodtan kivezethetem a levegőt"

Melyik szót nem érted ?😘

Köszönöm a válaszokat.

2019. jún. 26. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mint már írtam , meg más is hogy a meleg levegő a szabadba menjen.



"Egy klímaszerelő azt javasolta, hogy a tető, és a fal közötti részbe nyugodtan kivezethetem a levegőt"


Melyik szót nem érted ?😘


Basszus, írtuk hogy semmi értelme. Te melyik szót nem érted?

Meg azt, hogy szivat a klímás.

Aztán azt is hogy a szabadba kell kivezetni.

Azt értjük hogy már megcsináltad így, és azt is, hogy a fizika a te kedvedéert nem fog megváltozni.

Ha az üregből nincs ahová távozzon a meleg levegő, akkor a rendszer nem fog rendesen máködni, csak fogyasztja az áramot.

Ha a tetőd, meg a falad rendesen meg van csinálva, akkor a tető alatt fólia van, a falban meg hőszigetelés. Ide kifújni sok levegőt nem tudsz.

Kivéve ha ott csak egy nagyobb üreg van szigetelés nélkül, és sehol nincs lezárva rendesen, a tetőn meg páraáteresztő fólia van.

Ez utóbbi esetben akár szerencséd is lehet az építőipar elcserett remekeivel.

Szóval olyan helre kell kivezetni, ahonnan akadálytalan a kiáramlás.

Ha így megvalósul, akkor kipipálhatod hogy kivezetted. Az mellesleg nem előny, hogy a falad forró lesz, de zakatol a masina, az a lényeg.

Még egy ilyen fazont ...

2019. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én értettem a leírtakat, amit köszönök mindenkinek.

Csak válaszoltam a feltett kérdésre. Mi itt a probléma ?

2019. jún. 26. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál, inkább nagy képű voltál.
2019. jún. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, és ? 😘
2019. jún. 27. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!