Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használ valaki újratölthető...

Használ valaki újratölthető kapszulát a kapszulás kávéfőzőhöz?

Figyelt kérdés
Szeretném csökkenteni a felesleges hulladékot a háztartásban, ezért gondoltam, hogy kipróbálnám a többször használatos kapszulát. Hogy kell használni? Simán csak bele kell tölteni az őröltkávét, lefőzni és kész? Milyet érdemes venni? Van ahol kettesével árulják, máshol 5db-os csomagban. Mennyi ideig tart egy darab?

2019. jún. 27. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

A kapszulás kávéfőző az a termék, a mit a kávégyártók irigységükben találtak fel. Akkor, amikor látták, hogy a palackozók közönséges csapvizet kezdtek el horror áron gyártani.

És bevált. A marketing trükk pedig egyszerű: rengeteg hibbantagyú van, akinél bejön a kapszulás szó.

Ha a felesleges hulladékot szeretnéd csökkenteni, ráadásul jó kávét szeretnél inni, valószínűáleg a kapszula szó nem neked való.

2019. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, de kaptam ajándékba egy ilyen kapszulás kávéfőzőt. Nem szeretném kidobni. Ezért keresek olyan megoldást, ami kicsit okosabb az eldobható múanyag dobozkák sorozatos vásárlásával szemben. Nem utolsó sorban elég drágák ezek az előre töltött kapszulák.
2019. jún. 27. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pár éve töltögettem a Nescafe Dolce Gusto kapszulákat, mert azokat egyszerűbb, mint a kicsiket, de az sem volt kellemes elfoglaltság. Volt műanyag kapszulám is és a gyári alufóliával befedve megtöltve. Hasonló az eredmény, próbáld ki először alufóliával.
2019. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%

Az még nem jutott eszedbe, hogy kibazod az ablakon és megnézed, hogyan repül?

Ez az egyetlen környezetbarát és pénztárcabarát megoldás.

2019. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk egyet ajándékba. De vissza tértünk a kis kv főzőhöz amivel a gázon főzünk. Sokall jobb kv-t lehet főzni, az áráról meg ne is beszéljünk.
2019. jún. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban környezetbarátabb lenne megválni tőle. Hirdesd meg facebookon. Én sok felesleges kis háztartási gépünket eladtam így, pl kukoricapattogtatót (simán serpenyőben pattogtatom ki a tűzhelyen, még gyorsabban is kész).

Apám a műanyag kapszulákat tölti újra, alufóliával fedi le. Nem változtat az ízélményen, nagyon jó kávét csinál így is. Ha ragaszkodsz a kapszuláshoz, próbáld meg így. Ha beválik, akár vehetsz direkt többszörhasználatos kapszulát is. De egyetértek a többiekkel, az lenne a legjobb környezetvédelmi szempontból, ha "új gazdát" találnál a gépnek.

2019. jún. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 barakocska válasza:
A természet köszöni szépen, de nincs előrébb vele, hogy a szomszéd Juli vagy a kérdező használja a kávégépet. Nem beszélve arról, hogy ajándékot eladni elég nagy sértés az ajándékozónak. Szerintem ez egy bunkó dolog, de kinek mi.
2020. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!