Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » T40560 ic-t melyik másikra...

T40560 ic-t melyik másikra lehet kicserélni?

Figyelt kérdés

Egy ilyen ic ment el a mosógépbe, és ahogy néztem, aliexpress meg ebayről tudnék rendelni ami legalább másfél hónap. Kötelező ugyan ilyet, vagy lehet másikat is használni?

Hausmeister hm3050 lenne a gép.



2019. júl. 9. 18:34
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%
Biztos, hogy IC? Hány lába van? Ha rákeresek, akkor egy triakot ad ki, igaz T405-600 típussal. Ez viszonylag könnyen szerezhető (kb 200Ft, Lomex, Budapest) és helyettesíthető is lenne, csak nem biztos, hogy csak ez a rossz.
2019. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert nem is IC, számot sem sikerült leolvasni, nem is fog ettől megjavulni, esetleg.

Rutinos ember beledobna egy 4A/600V triacot, már ha az a baja.

2019. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

3 lába van

VÉgülis én vagyok ugye a gyökér aki nem tudja leolvasni... [link]

Arról nem is beszélve hogy ott égett ki a lap, de NEM biztos hogy az a probléma. Azt is cserélni kéne azért. Örülök hogy ilyen hangnemben képes voltá válaszolni, mielött még vissza kérdeztél volna

2019. júl. 9. 19:23
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%

Erre tényleg a T4 5060 van írva, ez az ST T405-600B típusú, DPAK tokozású, 4A 600V-os triakja.


Itt azt írja, hogy van raktáron:

[link]


[link]

Ez más tokozással van, de a műanyag rész mérete és kialakítása megegyezik a DPAK-kal, a lábakat kell meghajlítani.


De általában ha így szétég egy alkatrész, akkor valószinűleg más is tönkrement, mert ehhez elég nagy túláramnak kellett folynia.

2019. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%

Az elsőhöz a keresés linkjét tettem be, itt maga az alkatrész:

[link]

2019. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"VÉgülis én vagyok ugye a gyökér aki nem tudja leolvasni.."

Bizonyára, hiszen én még a kérdés alapján is kitaláltam.

Sejtheted, hogy akkor ránézésre is tudtam volna, pláne mivel azt is tudom, mi szokott kapcsolni a mosógépekben, sőt ha szénné ég, akkor is tudom pótolni, mert "újratervezem" a paramétereket, igény szerint.

Ez csak annyi, mint amikor az autószerelő berak egy másik csavart az elveszett helyére. Szemre is kapásból tudja, mi való oda.

2019. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, előbb arra már nem is tértem ki, hogy ilyen a tipikus eszetlen javítás: elpukkant, cseréljük ki, biztos jó lesz!

Csak ilyen dolgok nem pukkannak ok nélkül, beteszed a másikat, jó eséllyel az is pukkan.

Aztán majd nézhetsz...

Előbb meg kellene vizsgálni, hogy a kapcsolt körben mi zárlatos, ja ahhoz gondolkodni is kellene...

2019. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még jobb, ha a zárlatossá vált triac a gate irányába is küldött egy kis hálózati feszültséget és agyonvágta a vezérlést, akkor aztán leshetsz...
2019. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Maradjunk annyiban hogy nem tanultam meg ilyen dolgok ezeket. Én csak próbálom megcsinálni. És igen, szerelőhőz is lehetne, de azt inkább kihagyjuk, annyit nem ér. Ha netán végleg kukára ment, akkor sincs semmi baj.

Egyébként csapágyasan került hozzánk, amit sikerült kicserélni. Késő este volt már mikor kötöttem vissza a vezetékeket, és a gyerekzárnál ugye rendesen nincs megjelölve melyiket hova kell, random bedugtam valahogy, utána vágta le. vezeték:kek, piros, barna azt hiszem. a csatlakozo fejen, meg 1-2-3. Itt fent se találtam semmi érdemleges választ rá.

2019. júl. 10. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!