Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kärcher KB 5 lítium akksis...

Kärcher KB 5 lítium akksis seprű töltő adaptere bármilyen 5.5V-os egyenfeszültséggel helyettesíthető, vagy a töltőfejben van a lítium cellák töltését vezérlő áramkör?

Figyelt kérdés

Sajnos a töltő adapterről letört mind a két dugvilla.Próbáltam USB-ről tölteni,de mivel az nincs 5.5V,ezért nem tölt fel teljesen.

Egy DC-DC áramkörrel megküldhetem 5.5v-al a gépet,nem fog elpukkani az akksi?


2019. júl. 15. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha a fejben lenne a szabályzó, akkor 4,2 V lenne a töltési végfeszültség, esetleg 4,35 V, mivel ma már ilyen Li-ion akkuk is vannak.

5,5 V-os akku nincs.

2019. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Végülis logikus,köszönöm szépen a választ,akkor anya örülhet mert hamarosan életre kel a masina :).
2019. júl. 15. 14:33
 3/7 Tosh 36 válasza:
Szinte mindig az akkuhoz van kötve a töltésszabályzó panel(bms). A gép esetében egy cella van.
2021. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szinte mindig az akkuhoz van kötve a töltésszabályzó panel(bms)"


Általánosan elterjedt butaság sajnos, sokan összekeverik a kettőt. Töltésszabályzó és BMS-panel két külön fogalom.

A BMS szorosabban kötődik az akkuhoz, miután azt védi, leegyszerűsítve. Egyebek mellett a töltésszabályzó meghibásodása (azaz túltöltés) ellen is.

Csak egy példa, laptop esetében az akku tokjában a BMS van.

A szabályzó a laptopban (alaplapon).

Külsőleg pedig csak a tápegység van, ami nem szabályoz töltést egyáltalán.

Telefonnál hasonlóan. BMS itt egyszerűbb, különbséget most nem részletem.

Más esetben előfordulhatnak bizonyos kombinációk, mielőtt valaki belekötne.

2021. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előbb nem tértem ki rá, tehát ezért kicsit butaság töltőnek nevezni a laptoptápot, vagy épp az USB dugasztápot is, ami nem szabályoz töltést, csak fix 5 V-ot ad állandóra.

Nem mintha sok értelme lenne itt magyarázni, laikusok úgyis csak beszélnek, amit ők akarnak.

2021. dec. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül kapott a masina egy külső 3 cellás akkutartót, az akksikat pedig dedikált töltővel töltöm. Köszönöm :)
2023. ápr. 12. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!