Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gázsütő kikötése, szakemberrel...

Gázsütő kikötése, szakemberrel vagy anélkül?

Figyelt kérdés
Költöznék, és vinném magammal a gázsütőmet is, a kérdésem az lenne, hogy igényel-e szakembert a gázvezetékről való leválasztás? Amennyire látom egy nagyobb anyával van rácsatlakozva a vezeték a gázhálózatra és felette van az elzáró. Ha ezt elzárom és letekerem az anyát akkor az úgy biztonságos ugye. Valaki erősítsen meg aki ért hozzá.
2019. júl. 20. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Esetleg amikor lecsatlakoztatod akkor nézd meg szappanos vizzel hogy a csap nem ereszt-e.
2019. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan" úgy lenne biztonságos, hogy utána lezárni:

[link]

Barkácsboltokban párszáz forint, van horganyzott (olcsóbb) vagy sárgaréz (drágább).

Teflonszalaggal megtekered és kész.

Véletlenül pár napja csináltam én is ilyet.

2019. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kész --> valójában én is elvégeztem utána a habos tesztet, ahogy illik, a rend kedvéért.
2019. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De lezárni nem muszály nem, mert lehet hogy a következő tulaj is gázsütőt akar rácsatlakozni. Ha elzárom a fővezetéket akkor (elvileg) nem veszélyes, nem?
2019. júl. 21. 08:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a gázmérőnél is zárva, meg a végén is zárva, elég kicsi az esély a szivárgásra.

Nekem is úgy volt régebben, egy egész lakásfelújítás alatt, amikor több készülék is le volt szerelve, a dolgozók ténykedtek stb.

Lakott lakásban lehet kellemetlen, amikor a főszelepet meg kell nyitni és nincs mindenhol készülék.

2019. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gázmérő óra nincsen, panellakás, szóval csak egy helyen tudom elzárni, a gáz ára a közös költségbe van integrálva lakás m2 szerint. Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 21. 11:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Költöztetéskor is le kell dugózni a csövet.

Nem maradhat csővég nyitottan, véletlen megnyitáskor sem szabad a levegőbe áramolnia a gáznak.

Ha nem dugózod le, 99 esetben nem történik semmi, a századik esetben pont akkor bagózik a szomszéd az ajtód előtt, amikor ereszt a csap (Murphy törvény).

Szerelvényboltban lehet kapni tömítőt, dugót, akár villáskulcsot is, pár száz forintért nem nagy ár a biztonság.

2019. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!