Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos főzőlap és sütő...

RudiSZT3 kérdése:

Elektromos főzőlap és sütő bekötése 1 fázisra,40A-re?

Figyelt kérdés

Esetemben arról van szó, hogy a telek adottságai, a már rajta lévő áram bekötés, meglévő épületek, kihasználtság alapján csak 1 fázis vihető a leendő házamhoz az én telekrészemre.

Terveim szerint viszonylag komoly összteljesítményű elektromos berendezések lennének. Elsősorban szakemberek válaszát kérném arra, hogy jól gondolom-e a következőt: Ha egy fázisom lenne, de az a lehetséges legnagyobb bővítést, 40A-t kapna, akkor az elegendő-e ahhoz, hogy elektromos főzőlap+tűzhelyet is ellásson? Számításaim szerint a 40A 230V-on 9,2 kW-ot bír, tehát ha egyszerre megy mondjuk két főzőlap+sütő maximális teljesítményen (kb. 6,5kW), inverteres klíma (1,5kW), szagelszívó (0,3kW), akkor még mindig marad közel 1kW, amit lehet használni egyéb háztartási gépekre, szórakoztató elektronikára, stb. Jól gondolom, vagy kihagyok a képletből bizonyos egyéb tényezőket?

Tudom, a 3 fázis a legjobb, meg a szabályos, de most induljunk ki a fentiekből. Köszönöm!



2019. júl. 21. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát, amire más használ legalább egy 16 Amperes ágat (tv, hűtő, fagyasztó, mikró, világítás, stb..., arra a számításod szerint elég 4 Amper. Hát sok sikert!

Remélem, legalább a gáz be van vezetve, mert a villanybojler is tekeri az órát rendesen.

2019. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól.

De mégsem, mert a kW-okból számolt és a felvett áramok közötti összefüggés az nem az egyenlőségjel.

Így aztán vagy ér meglepetés, vagy nem.

2019. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Terveim szerint viszonylag komoly összteljesítményű elektromos berendezések lennének. "

Akkor legyen a terveid kötött jelentősebb mennyiségű készpénz fölött rendelkezés is.

Ugyanis az "ingyenes" határ 32 amper. Ez azt jelenti, haz az infrastruktúra lehetővé teszi, a 16-os kismegszakító helyére 32-es kerül.

De ha nem elég a bejövő keresztmetszet, annak a kialakítását kiszámlázzák neked.

Ezért előbb kérj árajánlatot, mielőtt belefognál bármibe.

Sőt, addig meg se vedd a villanysütőd, azt javaslom, amíg nincs készre építve minden.

Ja, és még egy csavar, ha nem szabványos a mérőhelyed, akár még annak az átépítését is kérhetik tőled. Akkor fogadnod kell egy regisztrált szerelőt, aki megcsinálja (vagy te csinálod meg és ő aláírja), de az sem ingyenes, azért tudom, mert én is csinálok ilyet és nem szeretek keveset kérni.

2019. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!