Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilszám alapján be lehet...

Mobilszám alapján be lehet mérni valakinek a tartózkodási helyét?

Figyelt kérdés
A rendőrségen kívül, mert azt gondolom, hogy nekik van erre valami eszközük.
2019. júl. 23. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik.
2019. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Átlagos embernek nincs erre technikája.

De, ma már mi sem egyszerűbb.

Távolról bekapcsolják a GPS-t a telefonon és már mindent látnak.



Ez is az egyik kiindulási alap, kiemelten súlyos bűncselekményeknél.

Összegyűjtik milyen telefonszámok csatlakoztak az adott időpontban, a legközelebb eső toronyhoz. Lesz pl 158 tel. szám egyesével név alapján már van is kiindulási alap.

2019. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mobilszám tartalmaz szerinted információt a koordinátáidról?

Mindig pont ugyanazt?

Ne viccelj...

A rendőrség legfeljebb háromszögelést tud kérni a szolgáltatótól.

Noha filmekben lehet látni, hogy egyes hatóságoknak közvetlen hozzáférése is lehet ehhez a bizonyos háromszögelő rendszerhez, de ezt nem tudom, mennyire igaz és hol.

2019. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nemrég láttam egy filmet, innen jutott eszembe. Abban az szerepelt, hogy valami hacker meg tudta mondani, hogy hol jár épp az illető, a mobilszáma alapján tudta lekövetni, és így találták meg, akit kerestek.


De a kérdésben most átlagemberekre gondoltam, hogy van-e ilyen, hogy valakit így nyomozzanak le, de akkor ha jól értem ezt csak hivatalos szervek indíthatják. :)

2019. júl. 23. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:

"Távolról bekapcsolják a GPS-t a telefonon és már mindent látnak."

A cellavezérlő akkor is tudja a pozíciót, ha történetesen nem okostelefonról van szó.

2019. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!