Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hallottatok már ilyenről?...

Hallottatok már ilyenről? Tényleg kuka?

Figyelt kérdés

Anyu kapott egy Archos Acces 70 típusú tabletet szülinapjára. Már idősebb, nem tudom, miket művelt vele, de alig 1 éves tablet egyszercsak nem töltött. Kapott hozzá kb. 2 hete egy kínából rendelt tokot is, hogy könnyebben kezelje. Azóta abban volt. Szóval nem töltött. Amikor mentem hozzá, nézem, hogy a tablet széle fél mm-nyire fel van nyílva. Levettem a hátulját, és az akksi, ami ilyen fene tudja, milyen anyaggal (mint egy vastag alufólia) volt bevonva, totál fel van púposodva. Én ilyet még életemben nem láttam. Ráadásul én is nő vagyok, nem értek hozzá. Próbáltam visszapattintani a helyére, erre betört a kijelző. Faca. Ismerős mondta, hogy túlmelegedett az akksi, és ez kuka.

Nem a legolcsóbb tablet, 23 ezer forint volt. Tényleg nem lehet kapni a tabletekbe másik akksit? Vagy próbáljam meg azért? Addig nem megyek szervízbe, míg nem írtok tutit, aki ért is hozzá.

Nagyon megköszönném.



2019. júl. 25. 14:07
1 2
 1/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%

Előfordul, tönkrement az akksi,hajlamosak felpúposodni főleg, ha rossz minőségűek, gáz képződik bennük. És igen, ezeknek általában ilyen alufóliára emlékeztető burkolatuk van.

Ki lehet cserélni, de ha betört a kijelző, akkor sok értelme nincs. Kidobnám, de az akksit ilyen esetben nem szabad nyomkodni, kiszakadhat a csomagolása és ha szerencséd van csak füstöl, de ki is gyulladhat.

2019. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ja, és maga a tablet a Media Markt-ban lett vásárolva, csak a tokot rendelte az unokája.

Valaki segíthetne, mert bánt a dolog.:(

2019. júl. 25. 14:19
 3/16 A kérdező kommentje:

Ja látom, közben írtál. Végül is nem tört be, hanem végigrepedt a kijelző hajszálvékonyan. Ettől még lehetne használni.

Szóval akkor nincs akksi? Nem érdemes keresni? Köszi egyébként a válaszod.

2019. júl. 25. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

előfordulhat, h felpúposodik az akksi, szerencsétlen esetben fel is robbanhat.

ne erőltessétek már a töltést.


szét kell szedni, és megnézni az akksi pontos típusát, ez lehet, hogy jó hozzá: [link]

2019. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jól van, látom, hogy írod, hogy elvileg lehet cserélni, csak hirtelen megörültem, hogy végre írt valaki, ezen átfutottam, ahogy olvastam a válaszod.

Jó, hát akkor utána érdeklődöm, mert elvileg jó kis táblagép, elég sokat tud az árához képest. SIM-kártyát is lehet bele tenni. Nem szívesen dobnám ki.

2019. júl. 25. 14:24
 6/16 A kérdező kommentje:
Dehogy tölti már anyum. Amikor ezt észrevettem, be sem mertük kapcsolni. Szét van szedve. Az akksi még mindig a helyén, nem nyúltunk hozzá. Na még jó, hogy nem robbant fel. Köszönöm a linket!!!
2019. júl. 25. 14:28
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Már ha minimálisan felpúposodik, illik minél hamarabb megválni tőle. Akármikor zárlatot kaphat, és gyulladhat!


"Nem a legolcsóbb tablet, 23 ezer forint volt."


Közel 2 éves alsó kategóriás gép, semmilyen szempontból nem mondanám jónak, sőt ha igazán őszinte akarnék lenni akkor valahova az ipari hulladék kategóriába sorolnám mai szemmel. Én egy forintot sem költenék rá, főleg, hogy már a kijelző is repedt.

2019. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de azon a részen, hogy 23 ezerért nem a legolcsóbb tablet, hát felnevettem.
2019. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De utána írtam, hogy az árához képest elég jófajta.

Nyilván nem egy Huawei, de nem is 6-7 ezer forintos. Anyámnak épp megfelelő. Azóta néztem, az akksit 2017 szeptemberében gyártották. Jajj már, egyébként miért kell felnevetni az árán? Van, akinek ez is pénz. Azt hittem, tovább bírja, mint 1 év. Ráadásul nem használta folyton.

Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 25. 14:51
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapból abból indulj ki, hogy nem fog soká tartani, és nem ér meglepetés.
2019. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!