Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent az, hogy egy mobil...

Mit jelent az, hogy egy mobil net nem osztható?

Figyelt kérdés

Van mobil netem és ha kiválasztom a mobilon, hogy net megosztása akkor a barátaim látják a telóm által küldött wifi jelet és tudnak netezni. Persze minden az én mobilomon megy át, így nekem fogy az net mennyiségem.


Hogy lehet ezt nem megoszthatóvá tenni?


2019. júl. 25. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a hotspotot.
2019. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

"ha kiválasztom a mobilon, hogy net megosztása"

Ha nem akarod, hogy ne használják, akkor nem osztod meg és kész. Ezt tényleg külön meg kell kérdezni?

2019. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem!

Csak hogy sok szolgáltató külön kiírja, hogy csak 1-2 net fajtájuk van ami megosztható. Gondolom akkor a kisebb csomagokat nem lehet megosztani?

Vagy ezt, hogy értik?

2019. júl. 25. 17:12
 4/6 Szirty ***** válasza:

Én se értem teljesen mi is itt a probléma.

Ha hálózati kulccsal véded a megosztott WiFi-det, akkor csak az tud rá csatlakozni akinek elárulod a kulcsot.

2019. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szolgáltatók azt szeretnék, hogy több pénzt kapjanak. Ezért azt mondják, hogy az X nevű csomagjuk nem megosztható. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy ha észreveszik, hogy Te, mint felhasználó megszeged a szerződési feltételekben foglaltakat, jogi útra terelhetik a dolgot.

Leperelik a gatyádat is...

Viszont nem egyszerű bebizonyítani, hogy tényleg ez történt -e. Csak akkor, ha naplózzák a forgalmad, ami jogsértő. Szóval ez egy olyan fegyver, ami két élű. Visszafelé is vág. (:


Mindazonáltal szerződés szegést követsz el, ha megosztod az ilyen nem osztható netet és Te vagy kisebb (egy ember VS egy cég).

Hivatkozhat a szolgáltató kiugróan magas adatforgalomra időarányosan, ami alapján ők nem voltak jogsértőek és akkor neked kell bizonyítani az ellenkezőjét, vagy buktad az ügyet...

2019. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Szóval gyakorlatilag a pénzre megy a dolog és igazából nem tudják úgy "adni" a netet, hogy ne tudjam ténylegesen megosztani.


Köszi

2019. júl. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!