Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonon több (yt,...

Okostelefonon több (yt, vimeo, videa, inndavideo) oldalnál is észrevettem, hogy a megnyitott videót elindítás után pici méretűben kezdi lejátszani a készülék. Mit tegyek, hogy kijelző méretű legyen a kép?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka a hibának? Mit és hol állítsak át?


Előre is nagyon köszi!



2019. júl. 29. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiba.

Csak egyszerűen így vannak megírva a kérdéses weboldalak is. Minderre azért van szükség, hogy a saját webes lejátszó dekódolja a videót és ne a telefonodnak kelljen ezt megtennie, pláne amiatt, hogy több oldal az említettek közül olyan formátumot használ, amit több készülék sem tud dekódolni. Így csak az marad, hogy a webes felületen a lejátszóban a megfelelő gombot használva teljes képernyős módra váltod a lejátszót.

2019. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem.


Kimaradt a kérdésemből az, hogy ezt a hibát azután csinálja, MIUTÁN teljes képernyős módra állítottam - tehát még részletesebben úgy van, hogy én beállítom és utána kb. 1mp-ig látszik a teljes képernyős módban és utána kicsire vált, nagyjából 2x2,5cm-esre.


Mi lehet ennek az oka? Más telefonjával is volt ilyen és ha igen, mi volt a probléma megoldása?

2019. júl. 29. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az új részletek fényében valóban más a helyzet. Ezért lenne fontos eleve minden releváns részletet leírni, illetve egyértelműen fogalmazni...


Mindazonáltal jelenleg sincs elegendő részlet a hiba okának meghatározására.


Szükséges lesz elárulnod készüléked típusát, rendszer verzióját valamint hogy milyen böngészőt használsz...



Elképzelhető, hogy egy a telefonodra telepített program okozza, amely akár kártevő is lehet. Ehhez nem ártana tudni, mióta áll fenn a kérdéses jelenség, illetve milyen alkalmazásokat telepítettél a hiba megjelenése előtt.

Illetve a hiba oka lehet még a böngésző hibája is, esetleg egy rendszerhiba. Utóbbi persze nem túl valószínű, de nem is zárható ki.



Javaslom, próbálj ki másik böngészőt első körben. Ha nem segít, jöhetnek a további részletek.

2019. júl. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tegnap egy ismerősöm azt mondta, hogy az lehet a baj, hogy azokban a böngészőkben, amelyeket addig használtam, nem támogatott az Adobe Flash Player.


Azóta a Puffin böngészőt használom. "A Puffin a Flash tartalmakat a saját szerverein futtatja és az eredményt (képet és hangot) visszaküldi mobileszközünkre."


Nem biztos, hogy ez - vagy csak ez - volt a probléma, mindenesetre a Puffin böngészőben mennek a videók teljes képernyőn.


Több (5) honlap videós tartalmával is kipróbáltam, mindegyikkel ment a teljes képernyő rendesen, így, ha másnak is van hasonló problémája, esetleg ezt a Puffin böngészőt kipróbálhatja, hátha beválik neki is.

2019. júl. 30. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéses weboldalak mobil verzióin nem Flash lejátszót használnak.


Azt egyetlen mai Android -os/iOS -es telefon sem támogatja. (Android esetén, ha jól emlékszem valahol még a 4.X verzió előtt kivették a flash lejátszó támogatást a rendszerből. Azóta 2 féle lehetőség van ennek használatára, az egyik a flash player plugin -t is tartalmazó böngésző használata (biztonságosabb), a másik egy olyan böngésző, ami kűlső szerveren irányítja át a videókat és talán sok mást is, ilyen az a bizonyos Puffin böngésző, amit ezen gyakorlatilag adathalász tulajdonsága miatt sohasem használnék.)


Ellenben vannak böngészők, amik eltérő "User Agent String" -jük alapján akár más változatú oldalt is megjeleníthetnek egyazon webhelyen. Inkább egy Firefox vagy egy Opera kipróbálását javasolnám. Esetleg a Chrome ingognitó módját, ahol a már korábban látogatott oldalak által hátrahagyott sütik sem zavarnak be, mert talán épp az a gond, hogy felkerestél egy nemkívánatos webhelyet...


Viszont azt most sem lehet tudni, milyen készülék és milyen böngészőt használtál eddig...

2019. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam meg azt a sok részletet, mert találtam egy olyan böngészőt, amelyben mennek a kérdéses oldalak és úgy véltem, hogy akkor ez az ügy rendben van és nincs szükség további kifejtésre.


Írtad, hogy a Puffin nem igazán biztonságos. Ennek nem örülök persze, de ez a telefon nincs használva banki ügyletekhez, nincsenek bizonyos fotók, stb.


Még pár dolgot kipróbálunk a telefonon, utána inkább írok privát üzenetet, ha van vmi kérdés.

2019. júl. 30. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!